Wyniki akcji policji – trzech nietrzeźwych za kierownicą

0
(fot. KPP Prudnik / policja.pl)

Wczoraj (27 grudnia) zostały przeprowadzone działania „Trzeźwy poranek”, które miały na celu udaremnienie jazdy nietrzeźwym kierowcom. Dla trzech kierowców nie zakończyła się ona najlepiej. Zostali złapani podczas jazdy pod wpływem alkoholu, jeden z nich poruszał się samochodem ciężarowym.

Do tego jak duże zagrożenie na naszych drogach powodują pijani kierowcy nikogo nie trzeba przekonywać. Od kierowców pojazdów ciężarowych wymaga się więcej odpowiedzialności i z reguły tak jest w praktyce. Niestety nie można tego powiedzieć o kierowcy samochodu ciężarowego, któremu dalszą niebezpieczną jazdę przerwali policjanci z prudnickiej drogówki, którzy o 5:00 rano rozpoczęli akcję „Trzeźwy poranek”.

W ramach akcji policjanci na terenie powiatu prudnickiego przeprowadzili kilkaset badań trzeźwości, w trakcie których ujawnili trzech kierujących znajdujących się pod działaniem alkoholu. Rekordzistą okazał się 31-latek kierujący pojazdem ciężarowym, niestety alkomat u kierującego wykazał niedozwoloną dawkę alkoholu 0,67 mg/l.

Wszyscy kierowcy odpowiedzą za swoje postępowanie przed sądem, oprócz surowej odpowiedzialności karnej czeka ich także wysoka kara finansowa.

Wielokrotnie policjanci w swoich komunikatach podkreślają, że nawet następnego dnia po spożytym wcześniej alkoholu w naszym organizmie może znajdować się promile. (źródło: KPP Prudnik)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here