Uwaga na oszustów! Podszywają się pod pracowników opieki społecznej

0
(fot. BH)

Prudnicki magistrat ostrzega przed oszustami, którzy pukają do drzwi mieszkań starszych osób, podając się za pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej i namawiając do podpisania umów na zakup węgla.

– Informujemy, że są to oszuści, gdyż do zakupu węgla po cenach preferencyjnych nie jest wymagane podpisanie żadnej umowy. Sprawy związane z zakupem węgla załatwia się wyłącznie w Urzędzie Miejskim w Prudniku, przy ul. Kościuszki 3. – informują pracownicy urzędu. – W przypadku pojawienia się osoby podającej się za pracownika Ośrodka Pomocy Społecznej w sprawie zakupu węgla, nie należy podpisywać żadnych dokumentów, czy też przekazywać pieniędzy, ale natychmiast powiadomić policję (tel. 478629503 lub nr alarmowy 112).

Ostrzeżenie magistratu uzupełnia dyrektor OPS-u Ewa Pawlinów: – Pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej aktualnie faktycznie odwiedzają wiele mieszkań ale w celu weryfikacji dodatków węglowych (do tych osób, które taki wniosek składały) i sporządzają z wnioskodawcą wywiad. Wywiad musi być podpisany przez wnioskodawcę (nie jest to umowa na węgiel!). Pracownicy posiadają zawsze przy sobie legitymację pracownika socjalnego, którą nawet jeżeli na początku nie okażą to należy prosić o okazanie jej.

Tożsamość pracownika można też zweryfikować, dzwoniąc do OPS-u – tel. 77 406 70 38-39.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here