Wydanie świąteczno-noworoczne „Tygodnika Prudnickiego” do kupienia od środy (21 grudnia)

0

Jak co roku mamy dla Was dwutygodniowe, świąteczno-noworoczne wydanie Tygodnika Prudnickiego. Na 40. stronach nie zabraknie ciekawych artykułów oraz życzeń. Zapraszamy do lektury! Oto, o czym piszemy w nowym wydaniu „Tygodnika Prudnickiego” (21 grudnia):

 • Nowy pojazd dla strażaków. Gowin gościem uroczystości. W sobotę (17 grudnia) w Lubrzy odbyło się oficjalne przekazanie nowego średniego pojazdu ratowniczo-gaśniczego dla miejscowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. W uroczystości wziął udział Jarosław Gowin.
 • Strzeleczki znów chcą być miastem. Sołectwo Strzeleczki ma na swoim terenie urząd gminy, placówki oświatowe, rynek, dwa kościoły, około 1500 mieszkańców i bogatą historię. To argumenty przemawiające za tym, by miejscowość otrzymała prawa miejskie. Właśnie ogłoszono plan podjęcia takich starań.
 • Inwestycje. Dwie wieże i mury obronne. W Białej zakończyła się inwestycja – remonty dwóch wież wodociągowych oraz fragmentu murów obronnych.
 • Inwestycje. Szkoła w Rudziczce dostosowana do potrzeb uczniów z niepełnosprawnościami. W czwartek (15 grudnia) w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rudziczce oddano do użytku nowo powstały podjazd dla niepełnosprawnych, łazienkę przystosowaną dla osób niepełnosprawnych oraz pracownię techniczną.
 • Walce. Gmina ma swój PSZOK. W piątek 9 grudnia nastąpiło uroczyste otwarcie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Walcach.
 • Słowo życia. Skrótowo rzecz ujmując „słowo” według Słownika języka polskiego PWN to: znak językowy mający jakieś znaczenie, to wypowiedź ustna lub pisemna, obietnica złożona przez… Grzegorz Weigt pisze o „słowie” wyjątkowym w czasie Bożego Narodzenia.
 • Świąteczna kuchnia. Pierniczki z życzeniami Karolina Sienkiewicz zdradza autorski przepis na świąteczne pierniczki.
 • Pomoc Ukrainie. Chcą na siebie zarobić. Od lutego trwa niewyobrażalny dramat wojny, który dotknął naród ukraiński ze strony rosyjskiego agresora. Do Polski trafiło tysiące uchodźców, głównie kobiety i dzieci, którzy znaleźli opiekę u polskich rodzin, instytucji oraz państwa. Po pierwszych tygodniach przyjmowania uchodźców ruszyły programy mające pomóc uciekinierom. Te najcenniejsze zmierzają do finansowego usamodzielnienia się Ukraińców.
 • Romskie warsztaty międzypokoleniowe. Od października do grudnia Stowarzyszenie Kultury i Edukacji Romów w Prudniku prowadziło warsztaty integracyjne. Spotkania pod kierunkiem Patrycji Mirgi-Lisze oraz osób pracujących w wolontariacie odbywały się trzy razy w tygodniu.
 • Styczeń z Arturem Barcisiem. Promocje unikatowych książek, czy spotkanie ze znanym aktorem, to dwie z kilku ciekawych propozycji, jakie zespół Gminnego Centrum Kultury w Białej przygotował w styczniu. Rozmawiamy na ten temat z dyrektorem ośrodka kultury Patrykiem Banią.
 • Boże Narodzenie w okopach Wielkiej Wojny. Ponad sto lat po Wielkiej Wojnie, w Europie znów trwa krwawa wojna, a żołnierze świętują narodziny Chrystusa w okopach. Do wspomnień z lat 1914-1916 z perspektywy jednostki wojskowej z Prudnika wraca Adam Lutogniewski.
 • Rozkochów. Modernizacja budynku OSP i biblioteki. „Modernizacja budynku wielofunkcyjnego w Rozkochowie” to projekt unowocześniający obiekt, w którym mieści się Ochotnicza Straż Pożarna w Rozkochowie, Filia Gminnej Biblioteki Publicznej w Walcach, biuro DFK, sala wiejska oraz mieszkania komunalne.
 • Piosenka bez granic. Po raz kolejny dzieci i młodzież z prudnickich szkół wzięła udział w Otwartym Konkursie Piosenki Polskiej „Piosenka bez granic”. Uczestnicy konkursu wystąpili na scenie w Sali widowiskowej kina „Diana” w Prudniku. Gazeta publikuje fotoreportaż i pełne wyniki konkursu.
 • Kapliczki ziemi głubczyckiej. Gratka dla miłośników przydrożnej sztuki oraz ziemi głubczyckiej. O. Antoni Dudek wydał książkę o kaplicach, rzeźbach, obrazach i krzyżach na terenie dekanatu Głubczyce.
 • Sport (piłka nożna). Powalczą o „pudło”. Runda jesienna sezonu 2022/2023 4. ligi opolskiej w wykonaniu zawodników Fortuny Głogówek wypadła okazale. Wysoka 4.pozycja w tabeli zwiastuje walkę wiosną o poprawę zajmowanej lokaty . Pora więc na podsumowanie dokonań jedynego reprezentanta powiatu na tym szczeblu rozgrywek.
 • Sport (futsal). W połowie stawki. Futsalki Rolnika B. Głogówek zajęły ósme miejsce w finałowym turnieju Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-19.
 • Sport (koszykówka). Czas na odpoczynek. Okupująca przedostatnie miejsce w tabeli drużyna rezerw ostrowskiej Stali dotrzymywała kroku Pogoni do 11. minuty. Później dominowali biało-niebiescy. (Stal II Ostrów  Wlkp. – Pogoń Prudnik)

>> TYGODNIK PRUDNICKI W E-PRENUMERACIE TANIEJ. SPRAWDŹ!!! <<

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here