Szkoła w Rudziczce dostosowana do potrzeb uczniów z niepełnosprawnościami

0
(fot. Gmina Prudnik)

Wczoraj (15 grudnia) w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rudziczce oddano do użytku nowo powstały podjazd dla niepełnosprawnych, łazienkę przystosowaną dla osób niepełnosprawnych oraz pracownię techniczną.

Inwestycje powstały dzięki środkom i staraniom dyrekcji oraz rodziców uczniów. Pomógł także sponsor.

– Rodzice często mnie pytali, po co to robimy, jeśli w szkole nie ma ucznia niepełnosprawnego. A ja zawsze odpowiadałam, że jak już taki uczeń się pojawi w szkole, to wtedy będzie już za późno na budowę pochylni i chodnika – mówi dyrektor szkoły Anna Tuła-Nowacińska. – Ludziom z różnymi niepełnosprawnościami żyje się trudno, zwłaszcza, że ograniczają ich zazwyczaj bariery architektoniczne. One są najprostsze do zrobienia, ale niestety najdroższe. Dlatego cieszę się, że tego dokonaliśmy.

(fot. Gmina Prudnik)

Anna Tuła-Nowacińska podziękowała również sponsorowi, który przyczynił się do wzbogacenia pracowni technicznej o nowe oświetlenie.

– Niedawno powstało u was nowe boisko, teraz podjazd i chodnik dla niepełnosprawnych oraz pracownia techniczna – mówi burmistrz Grzegorz Zawiślak. – Niezmiernie cieszy mnie rozwój waszej placówki. Obecnie plac zabaw jest regenerowany, jednak moim zamierzeniem jest doposażenie go o nowe elementy. Brakuje wam tylko sali gimnastycznej. Wiem, że nie uda się zrealizować tego zadania w przyszłym roku, ale jeśli będzie mi dane w dalszym ciągu piastować funkcję burmistrza, chciałbym w kolejnych latach rozwiązać problem braku sal gimnastycznych w tych szkołach wiejskich, gdzie ich nie ma. Jest to ważny temat, żeby wszyscy uczniowie rozwijali się ruchowo nie tylko w lecie, ale żeby w zimie również było gdzie ćwiczyć.

(źródło: Gmina Prudnik)

(fot. Gmina Prudnik)
(fot. Gmina Prudnik)
(fot. Gmina Prudnik)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here