Piosenka bez granic

2
(fot. Grzegorz Weigt)

Dzisiaj (w środę 14 grudnia) Prudnicki Ośrodek Kultury zaprosił do udziału w Otwartym Konkursie Piosenki Polskiej „Piosenka bez granic”. Konkurs skierowany do dzieci i młodzieży z placówek oświatowych ziemi prudnickiej, od lat przyciąga bardzo wielu uczestników. W tym roku byli to reprezentanci przedszkoli, szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych m.in. z Prudnika, Łąki Prudnickiej, Szybowic, Moszczanki, Głogówka i Biedrzychowic.

Uczestnicy występowali w kategoriach wiekowych (przedszkola i klasy I-III; klasy IV-VI; klasy VII-VIII i szkoły średnie) oraz dwóch kategoriach: zespoły i soliści. Śpiewających uczestników (czasem też grających na instrumentach) było bardzo wielu, kilka godzin przepięknych występów. Obok prezentujemy zdjęcia wykonawców z kategorii przedszkoli i wszystkich grup szkół podstawowych.

Koncert odbył się w sali widowiskowej kina „Diana” w Prudniku. Wykonanie utworów oceniało jury w składzie: skarbnik powiatu prudnickiego Larysa Zamorska (konkurs ma charakter powiatowy, starostwo obok gminy Prudnik jest fundatorem nagród), wokalistka i producent muzyczny Paulina Balcarczyk, znakomity gitarzysta Waldemar Orłowski oraz instrumentalista, instruktor muzyczny w Centrum Kultury w Głuchołazach Mariusz Lewicz (przewodniczący komisji). W najbliższym wydaniu „Tygodnika Prudnickiego” postaramy się opublikować wyniki konkursu w poszczególnych kategoriach. Konkurs prowadzili: Joanna Korzeniowska i Damian Spychalski.

2 KOMENTARZE

  1. No Prudniccy zadymiarze i truciciele powietrza palący plastikami i śmiećmi w piecach …. miejcie się na baczności (szczególnie ci co mają domki przy największym osiedlu w Prudniku) wchodzą nowe przepisy. Będziecie wszyscy rozliczeni za palenie syfu na własnym podwórku trując ludzi i własne rodziny. Za nie wpuszczenie kontrolera grozić wam będzie 3 lata więzienia. Życzę wam wysokich mandatów a mieszkańcom czystego powietrza.

  2. Święte słowa Chłop… W końcu można będzie przewietrzyć pokój przed snem na osiedlu bo jak dotąd to smród z domków wchodził do mieszkania nawet przy zamkniętych oknach. Takiego spalacza śmieci zgłosić do straży miejskiej może każdy dość już tego trucia !!!! Na szkole podstawowej na osiedlu czujnik smogu bardzo często świeci się na czerwono to chyba o czymś świadczy …

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here