Ogromne zaspy na drogach…

0

Na drogach panują bardzo trudne warunki. We wschodniej części powiatu prudnickiego oraz w sąsiednich powiatach głównym problemem jest wiatr, który nawiewa na drogi ogromne zaspy śnieżne.

Kierowcy zwracają uwagę na brak siatek przy głównych drogach, które w przeszłości niwelowały takie sytuacje. Z pomocą służb drogowych i firm, które wygrały przetargi na utrzymanie dróg, bezinteresownie ruszyli mieszkańcy – rolnicy, którzy z pomocą własnego sprzętu, pomagali i nadal pomagają odśnieżać część dróg.

W nocy z 19 na 20 grudnia z pomocą policji i straży pożarnej kierowano ruchem (wahadłowo) na drodze krajowej nr 40 między Głogówkiem a Kędzierzynem-Koźlem. Dziś ok. godz. 10.30 prudnicka policja wydała komunikat, że na tym samym odcinku „krajówki” sytuacja nadal jest bardzo trudna i dodatkowo wstrzymano ruch pojazdów ciężarowych.

Do końca tygodnia temperatura powietrza będzie w dzień rosnąć nawet do ok. 10 st. C, ale przy gruncie powietrze będzie chłodniejsze, podobnie po zmroku, co będzie oznaczać powtarzającą się gołoledź. Nie będzie większych opadów śniegu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here