Modernizacja budynku OSP i Biblioteki w Rozkochowie

1
(fot. Andrzej Dereń)

„Modernizacja budynku wielofunkcyjnego w Rozkochowie” to projekt unowocześniający obiekt w którym mieści się Ochotnicza Straż Pożarna w Rozkochowie, Filia Gminnej Biblioteki Publicznej w Walcach , biuro DFK, sala wiejska oraz mieszkania komunalne.

W środę (30 listopada) Wójt Gminy Walce Marek Śmiech podpisał umowę na wykonanie prac remontowo-budowlanych z właścicielem firmy Zakład Remontowo-Budowlany S.C. A&S Janusz M. Adamów – Renata Adamów w obecności sołtysa i radnego Rozkochowa Pawła Króla, inspektora nadzoru Henryka Białasa oraz dyrektora regionu opolskiego BGK Marka Wiza.

Modernizacja obejmie między innymi: wymianę pokrycia dachowego, izolację termiczną stropów i ścian zewnętrznych, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, wymianę instalacji c.w.u. i CO wraz z wymianą kotłów węglowych i przyłączem do sieci gazowej, wymianę oświetlenia na LED w części użyteczności publicznej, instalacje wod.-kan. i elektryczne, – budowę platformy dla osób niepełnosprawnych, remont pomieszczeń użyteczności publicznej, zagospodarowanie terenu wokół budynku i wejścia.

Na modernizację budynku przeznaczono ponad 3,2 mln złotych w tym dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych wynosi 90%, pozostała część pochodzić będzie z budżetu gminy.

Uroczyste podpisanie umowy (fot. Gmina Walce)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here