Magia świątecznych opowieści

0

W środę 20 grudnia Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Prudniku zaprosiła uczniów klas I-II z prudnickich szkół do kina „Diana” na głośne czytanie najpiękniejszych bożonarodzeniowych opowiadań. Wśród lektur były m.in.: „Bajka o wigilijnej gwiazdce” Elżbiety Janikowskiej, „Zaczarowane drzewko” Marii Terlikowskiej, „Z kolędą w kieszonce” i „Zima” Doroty Gellner, „Śnieg” i „Szkoda” Ludwika Jerzego Kerna, „Wieczór wigilijny” Tadeusza Kubiaka, „Noc świętego Mikołaja” z przygód Kubusia Puchatka.

Spotkanie ze świąteczną literaturą prowadziła kierownik biblioteki Izabela Mazur, która zaprosiła dzieci do spędzania czasu przedświątecznego także z książką. Razem z nią opowiadania i wiersze o tematyce świątecznej czytali pracownicy biblioteki: Paulina Klakla, Agnieszka Malinowska, Weronika Tabaka-Dziwisz, Joanna Rosińska, Magdalena Derwińska-Grzywacz, Beata Englot, Łukasz Kluza. Wśród słuchających dzieci byli uczniowie klas 2a i 2b z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 oraz z klas 1a, 1b, 1c, 2a i 2b z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Prudniku. Sala widowiskowa kina „Diana” była więc wypełniona. Słuchaczami i dobrymi emocjami.

Spotkanie z książką w klimacie świątecznym nie byłoby pełne, gdyby nie kolędy. Przed dziećmi wystąpiły uczennice Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Prudniku: Anna Barysz, Weronika Buras, Zuzanna Dwojak, Kinga Kamińska, Dorota Nessel, Weronika Puchała, Noemi Pustelniak, Wiktoria Sawicka, Roksana Suchy. Uczennice pod kierunkiem Anny Gattnar przygotowały i zaprezentowały piękne kolędy i pastorałki. Zabrzmiały (czasem także śpiewane wspólnie): „Z narodzenia Pana”, „A wczora z wieczora”, „Mario czy ty wiesz”, „Przybieżeli do Betlejem”, „Jest taki dzień”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here