Lubrza z nowym wozem strażackim. W uroczystości wziął udział Jarosław Gowin

6

Dziś (17 grudnia) w Lubrzy odbyło się oficjalne przekazanie nowego średniego wozu ratowniczo-gaśniczego dla miejscowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. W uroczystości wziął udział Jarosław Gowin.

Gmina Lubrza pozyskała milion złotych z budżetu państwa w ramach konkursu „Rosnąca odporność. Gmina na medal” jako ten samorząd w powiecie prudnickim, gdzie od 1 sierpnia do końca października 2021 r. zaszczepiło się przeciwko COVID-19 najwięcej osób w stosunku do ogólnej liczby mieszkańców. Drugie miejsce zajęła wówczas Gmina Głogówek, która otrzymała 0,5 mln zł. Środki, zgodnie w wolą wójta gminy Mariusza Kozaczka oraz rady gminy, przekazano na zakup nowego pojazdu dla OSP. Po drodze pozyskano jeszcze 340 tys. zł z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Także strażacy we własnym zakresie pozyskiwali pieniądze na dofinansowanie zakupu.

Od października świeżo zakupiona scania jest już na stanie jednostki z Lubrzy. Wchodzi ona w skład Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, a to oznacza, że jest w gronie tych oddziałów w strukturach OSP, które najczęściej biorą udział w akcjach ratunkowych. Strażacy ochrzcili nowy pojazd imieniem Gryf i zastąpi on wysłużonego stara. W lubrzańskiej remizie stacjonuje jeszcze jelcz, którego często można widzieć podczas interwencji strażackich.

W uroczystości w Lubrzy wziął udział Jarosław Gowin, były wicepremier i założyciel ugrupowania Porozumienie Jarosława Gowina (obecnie Porozumienie), które w 2021 r. wyszło z koalicji Zjednoczonej Prawicy i obecnie jest ugrupowaniem opozycyjnym.

W spotkaniu uczestniczyli również: w roli gospodarzy wójt gminy Lubrza Mariusz Kozaczek, przewodnicząca Rady Gminy w Lubrzy Czesława Antoszczyszyn, naczelnik OSP Lubrza Andrzej Szwadowski i prezes OSP Lubrza Andrzej Karmelita oraz poseł Stanisław Bukowiec (Porozumienie), starosta prudnicki Radosław Roszkowski, burmistrz Głogówka Piotr Bujak oraz sekretarz gminy Lubrza Wioletta Astramowicz-Ceglarz.

Uroczystość zorganizowaną przez OSP i Koło Gospodyń Wiejskich uświetniła gra Glogovia Brass z Głogówka.

6 KOMENTARZE

  1. No Prudniccy zadymiarze i truciciele powietrza palący plastikami i śmiećmi w piecach …. miejcie się na baczności (szczególnie ci co mają domki przy największym osiedlu w Prudniku) wchodzą nowe przepisy. Będziecie wszyscy rozliczeni za palenie syfu na własnym podwórku trując ludzi i własne rodziny. Za nie wpuszczenie kontrolera grozić wam będzie 3 lata więzienia. Życzę wam wysokich mandatów a mieszkańcom czystego powietrza.

    • Drogi panie. Między sraczką legislacyjną, w której Polska przoduje na świecie, a szanowaniem przez obywatela i przede wszystkim egzekwowaniem przepisów, jest przepaść niczym Kanion Kolorado. Zamiast tworzenia nowych przepisów państwo powinno zająć się prawdziwym egzekwowaniem dotychczasowych.

      • Państwo nie musi zajmować się prawdziwym egzekwowaniem dotychczasowych przepisów.Tu potrzebna jest edukacja i zmiana mentalności zwykłych ludzi. Od zwykłych szarych ludzi bardzo dużo zależy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here