Do Prudnika przyjedzie Michał Kołodziejczak

3
Michał Kołodziejczak (fot. Nyéléni Polska Ruch Suwerenności Żywnościowej / wikipiedia.pl)

AGROUnia Opolszczyzna informuje o spotkaniu otwartym w Prudniku z udziałem Michała Kołodziejczaka, krajowego lidera tego ugrupowania.

Jak podaje Wikipedia Kołodziejczak (34 lata) rozpoczynał swoją karierę polityczną w 2014 r. jako radny miejski Błaszek w województwie łódzkim, gdzie startował z listy Prawa i Sprawiedliwości. Już rok później, wskutek organizowania protestów został usunięty z partii. W 2018 r. powołał do życia Unię Warzywno-Ziemniaczaną, skupiającą rolników sprzeciwiających się polityce PiS-u m.in. w sprawie niskich cen skupu płodów rolnych. W tym samym roku założył fundację Agrounia, a w marcu 2022 partię pod tą samą nazwą.

Rosnąca popularność Kłodziejczaka sprawiła, że stał się obiektem zainteresowania służb państwowych, które inwigilowały jego telefon komórkowy z pomocą oprogramowania szpiegowskiego Pegasus (wg informacji laboratorium Citizen Lab).

Kołodziejczak znany jest z ostrych polemik z przeciwnikami politycznymi i oceniany jest jako potencjalna alternatywa dla głównych ugrupowań politycznych w Polsce po stronie rządzącej i opozycyjnej, zwłaszcza w środowisku wiejskim. 24 grudnia w radio Tok Fm Kołodziejczak zapowiedział, że Agrounia samodzielnie wystartuje w najbliższych wyborach parlamentarnych. Według najnowszych sondaży ugrupowanie może liczyć na przekroczenie progu wyborczego i uzyskanie 7 mandatów w sejmie.

Spotkanie w Prudniku odbędzie się we wtorek, 10 stycznia w Hotelu Oaza. Początek o godz. 18:00.

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here