ZUS uruchamia mobilną aplikację do składania wniosków o 500 plus

1
(mat. ZUS)

Startuje mZUS – czyli pierwsza mobilna aplikacja Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Dzięki niej będziesz miał szybki dostęp do informacji i wniosków o świadczenia dla rodziny na przykład 500 plus czy Dobry Start.

Szybko i wygodnie

Z aplikacji można skorzystać na urządzeniach mobilnych z systemami operacyjnymi Android i iOS. Aplikację można pobrać bezpłatnie ze sklepów Google Play oraz App Store.

– Chcemy dać naszym klientom jak najszersze możliwości wnioskowania o świadczenia wypłacane przez ZUS. Wychodzimy z założenia, że należy ułatwić rodzicom, w każdy możliwy sposób, staranie się o środki. Doskonale wiemy, że zajmowanie się dzieckiem
i domem kosztuje mnóstwo czasu. Liczymy, że dzięki aplikacji uda się jeszcze skrócić czas wnioskowania o świadczenia  – mówi prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS.

ZUS podkreśla, że możliwość złożenia wniosków drogą elektroniczną to przede wszystkim wygoda dla rodziców, którzy sami decydują, kiedy to zrobić. Dzięki elektronizacji rodzice i opiekunowie mogą starać się o środki np. z programu 500 plus także w weekendy, kiedy osobiste odwiedzanie urzędów jest niemożliwe.

O aplikacji

Aktualnie aplikacja mZUS przeznaczona jest dla osób, które mogą skorzystać ze świadczeń dla rodzin. W początkowym okresie funkcjonowania klienci będą mogli złożyć dzięki niej wnioski o świadczenie Dobry Start (300 zł na wyprawkę szkolną) i o świadczenie wychowawcze 500 plus tj. DS-R, DS-O, DS-S oraz SW-R i SW-O. W przyszłości aplikacja będzie rozszerzona o kolejne świadczenia dla rodzin tj. o wnioski Rodzinny kapitał opiekuńczy i dofinansowanie do pobytu w żłobkach.

– W aplikacji będzie można nie tylko złożyć wnioski o 500 plus czy 300 plus ale również sprawdzić status wysłanych wniosków i informacje o wypłacie świadczeń, otrzymywać powiadomienia z ZUS na przykład o nowym okresie świadczeniowym oraz odczytać  wiadomości, które pojawiły się na profilu na PUE ZUS – dodaje Sebastian Szczurek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa opolskiego.

Aby aktywować aplikację trzeba połączyć ją ze swoim profilem na Platformie Usług Elektronicznych. To oznacza, że jeśli nie masz profilu na PUE ZUS – nie będziesz mógł skorzystać z aplikacji. Proces aktywacji i połączenia aplikacji z profilem PUE został opisany krok po kroku na początkowych ekranach startowych aplikacji.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here