Umowa podpisana. Węgiel wkrótce w Prudniku

4
(fot. Andrzej Dereń)

W środę 23 listopada przedstawiciele Gminy Prudnik podpisali umowę z Polską Grupą Energetyczną Paliwa na dostawę węgla po preferencyjnej cenie dla mieszkańców.

Dzień wcześniej burmistrz Grzegorz Zawiślak informował w mediach społecznościowych o nagłej zmianie dostawcy węgla z Polskiej Grupy Górniczej na PGE, o czym dowiedział się podczas spotkania w Opolskim Urzędzie Wojewódzkim. Decyzja o tyle istotna, że gmina zamiast skorzystać ze składu PGG na terenie gminy Prudnik, musiałaby ściągać węgiel z punktu przy Elektrowni Opole, a to dodatkowe koszty i opóźnienie wynikające z konieczności podpisania nowej umowy.

W środę jej projekt dotarł do Prudnika i po podpisaniu wrócił do biura PGE, co otwiera proces fizycznej dostawy.

Wiceburmistrz Jarosław Szóstka zapowiada, że węgiel powinien być dostępny dla mieszkańców od najbliższego tygodnia. Punkt odbioru znajdować się będzie na terenie składu węgla przy budynku Zakładu Energetyki Cieplnej Prudnik w Lubrzy (ul. Zielona). Do ceny węgla doliczony będzie koszt jego dowozu z Opola. Finalna cena jeszcze nie została ustalona.

4 KOMENTARZE

  1. A czy nie można odebrać sobie węgla bezpośrednio z Opola, własnym transportem? Kupiłabym węgiel bez doliczonej ceny za transport z Opola, która zapewne nie będzie zbyt niska.

  2. Transport węgla z Opola do Prudnika będzie realizowany koleją więc nie będzie drogo. Przy Elektrowni Opole jest linia kolejow i bocznica zaladunkowa a a przy naszej kotłowni (gdzie ma byc sprzedawany) tez jest linia kolejowa nowa po remoncie Prudnik-Krapkowice. Przyjedzie pociag z 40 weglarkami ktore latwo zaladowac i wyladowac wiec koszty beda znikome (moze ze 99.99 zl do tony trzeba bedzie doplacic) i zadnym TDI z przyczepa nie wyjdzie taniej jechac 150 km (w ta i z powrtem) a co dopiero ciezarowka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here