Nowy numer „Tygodnika Prudnickiego” do kupienia od środy (30 listopada)

0

PGE, czy PGG, od kogo gmina otrzyma węgiel? W ubiegłym tygodniu przedstawiciele Gminy Prudnik podpisali umowę z Polską Grupą Energetyczną Paliwa na dostawę węgla po preferencyjnej cenie dla mieszkańców. Samorząd czyni jednak starania, by dostawcą węgla była Polska Grupa Górnicza, tak jak to miało być pierwotnie. O czym jeszcze można przeczytać w nowym wydaniu „Tygodnika Prudnickiego” piszemy poniżej (30 listopada):

Podatki w górę. W przyszłym roku mieszkańcy gminy Prudnik zapłacą wyższy podatek od nieruchomości w stosunku do bieżącego. O ile?

Dopłata do przewozów autobusowych. Opolski Urząd Wojewódzki informuje o rozstrzygnięciu naboru wniosków o dopłatę do publicznych przewozów autobusowych w 2023 r. Do rozdysponowania była kwota 30,2 mln zł.

Zaproszenie: To będą trzy wieczory na świątecznym rynku. Przez trzy popołudnia i wieczory trwać będzie tegoroczny Jarmark Bożonarodzeniowy w Prudniku. Wśród atrakcji wydarzenia będą degustacje tradycyjnych potraw, muzyczne występy, warsztaty i przede wszystkim kolorowe kramy.

Bezpieczni przyjaciele. Powiat prudnicki wydał książkę – zbiór inspirujących bajek ilustrowanych przez dzieci, pt. „Bezpieczni przyjaciele”. To kolejna tego typu propozycja prudnickiego poety Ryszarda Ścibora.

Racławice Śląskie. Historia wsi. Racławice Śląskie, największe demograficznie sołectwo w powiecie prudnickim, doczekało się obszernej publikacji historycznej autorstwa Stanisława Stadnickiego.

Korfantów: Teatr, poezja, muzyka, tanie. W różnych barwach, ale szeroko pojęta kultura, ma w szkole w Korfantowie znaczące miejsce.

Kultura: Zielony Bukszpan. Prudnicki Zielony Bukszpan wziął udział w prezentacji senioralnych zespołów wokalnych i tanecznych „Seniorzy Seniorom” w Głuchołazach.

Wyzwanie: Konkurs ortograficzny. 23 listopada przeprowadzony został po raz 24. finał konkursu ortograficznego „Ortomania 2022”.

Z pasją blisko i daleko. Z Peru do Ligoty Bialskiej. W środę 23 listopada w Centrum Tradycji Tkackich w Prudniku odbyło się kolejne spotkanie w ramach cyklu: „Muzealne pogadanki z…”. Gościem prudnickiego muzeum był misjonarz i autor monumentalnej publikacji o Ligocie, ks. Gerard Tyralla.

Wędrowiec: Lubię spokój i harmonię. Rozmowa z Andrzejem Górą, prudniczaninem, który 9 listopada otrzymał medal z okazji 60-lecia PTTK. Srebrny Krzyż Zasługi odebrał osobiście w towarzystwie 59 osób w Urzędzie Wojewódzkim w Opolu.

Wędrowiec: Jenot z Lasu Prudnickiego. Naszemu czytelnikowi udało się zaobserwować jenota. Zwierzę z rodziny psowatych widziane było w okolicach Kaplicznej Góry koło Prudnika.

Wędrowiec: Nowe tablice turystyczne w Dębowcu i Wieszczynie. W dwóch miejscowościach Gór Opawskich – Dębowcu i Wieszczynie, pojawiły się nowe tablice turystyczne.

Sport (piłka nożna): Rozbici po przerwie. Ostatni tegoroczny mecz Fortuny Głogówek z III-ligową Stalą Brzeg w ramach 1/8 Wojewódzkiego Pucharu Polski zakończył się wysoką porażką gospodarzy.

Sport (koszykówka): Łatwo nie było. Mimo piorunującego początku prudniczanie musieli bić się o wygraną do ostatniej kwarty. (Basket Gorzów Wlkp. – Pogoń Prudnik)

Sport (karate WKF): Medalowe nadzieje Zarzewia. We Wrocławiu odbyły się dwa turnieje karate. Pierwszy o znaczącej randze rozegrano w ramach współzawodnictwa dzieci i młodzieży pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki, były to Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w karate WKK, w których wzięli udział zawodnicy prudnickiego Zarzewia.

Sport (pływanie): Prudnik coraz bardziej widoczny. W miniony weekend czterech zawodników klubu Sójka Prudnik wzięło udział w Otwartych Zimowych Mistrzostwach Okręgu Opolskiego w pływaniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here