Nowy numer „Tygodnika Prudnickiego” do kupienia od środy (23 listopada)

0

Burmistrz Zawiślak: Mam wrażenie, że żyjemy w świecie Barei. W poniedziałkowej, wieczornej (21 listopada) relacji na żywo na Facebooku burmistrz Prudnika Grzegorz Zawiślak mówił o problemach związanych z dystrybucją węgla dla mieszkańców. Będą dodatkowe koszty jego zakupu i poniosą je mieszkańcy. O czym jeszcze można przeczytać w nowym wydaniu „Tygodnika Prudnickiego” piszemy poniżej (23 listopada):

 • Seria zdarzeń drogowych. W poprzednim tygodniu (16/17 listopada) w ciągu kilkunastu godzin na drogach ziemi prudnickiej i nyskiej doszło do kilku zdarzeń. Większość była przyczyną niedostosowania stylu jazdy do pogarszających się warunków pogodowych.
 • Nic – to była obraza. Tak stwierdziła pani sołtys – Grażyna Dancewicz, odnosząc się do końcowego stwierdzenia artykułu „Nowe życie w starym domu”. To przy okazji chęci rozmowy o funduszu sołeckim.
 • Człowiek pasji i wyobraźni – jako sposobu na życie. Bożena Tokar-Matkowska oprowadza nas po niezwykłym miejscu w Łączniku – Domu „Robertus”, królestwie regionalisty – „silesiografa” ks. Manfreda Słabonia.
 • Wspomnienie: Rozwinęła w nas wrażliwość muzyczną… Grażyna Kunka wspomina Helenę Mokrzycką, nauczycielkę muzyki Studium Wychowania Przedszkolnego w Prudniku.
 • Muzyka: W gminie Walce wszystko gra… W Gminnym Ośrodku Kultury w Walcach odbył się Festiwal Chórów i Zespołów Śpiewaczych Mniejszości Niemieckiej. Tygodnik Prudnicki publikuje wyniki muzycznej rywalizacji.
 • Konkurs Recytatorski Poezji dla Dzieci. Konkurs Recytatorski dla Dzieci „Wierszykowy Sezam” po raz dwudziesty piąty w Prudniku. To już długa tradycja i bardzo dobrze, że sztuka recytacji wciąż jest praktykowana.
 • Piękno kościoła w Głubczycach. O. Antoni Dudek w swojej publikacji opisuje wnętrza kościoła franciszkanów w Głubczycach.
 • Poezja: Nagrodzony Ossoliński. Tydzień temu „Tygodnik Prudnicki” informował o nagrodzie poetyckiej jaką na początku listopada zdobył Wojciech Ossoliński. Dzisiaj prezentujemy nagrodzone wiersze.
 • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rudziczce: „I owad przyleci, gdy nie będzie śmieci”. Już po raz drugi w ZSP w Rudziczce realizowany jest projekt dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Opolu związany z owadami zapylającymi i ich rolą w środowisku.
 • Archiwum Odkrywcy: Ostatnie lata kościoła ewangelickiego w Prudniku. 52 lata temu zakończyła się rozbiórka kościoła ewangelickiego w Prudniku – Kościoła Chrystusa (Christuskirche). Masywna, wysoka na 66 m ceglana wieża tej świątyni przez 65 lat była nieodłącznym elementem panoramy miasta na tle pobliskich gór. Wracamy do tego tematu przy okazji odsłonięcia makiety świątyni przy ul. Gimnazjalnej.
 • Sport (karate WKF): Mistrzostwa Polski w kolorze brązu. W Wejherowie na Pomorzu rozegrano dwudniowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych, Juniorów i Młodzieżowców w karate WKF. Na starcie imprezy stanęło 370 zawodniczek i zawodników z 56 klubów.
 • Sport (piłka nożna): Bawili się z legendą. Działacze i zawodnicy LZS Łąka Prudnicka pożegnali odchodzącego na sportową emeryturę Marcina Rudzkiego.
 • Sport (koszykówka): Wynik lepszy od gry. Pogoń odniosła wysokie zwycięstwo z dolnośląskim rywalem, ale do stylu gry można było mieć uwagi. (Pogoń Prudnik – Röben Wrocław)

>> TYGODNIK PRUDNICKI W E-PRENUMERACIE TANIEJ. SPRAWDŹ!!! <<

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here