Nowy numer „Tygodnika Prudnickiego” do kupienia od środy (9 listopada)

2

Minister Czarnek przede wszystkim o… Tusku. W sobotni wieczór (5 listopada) w Prudniku zorganizowano spotkanie z Przemysławem Czarnkiem, bardziej politykiem Prawa i Sprawiedliwości, niż ministrem edukacji narodowej i nauki, bo też wydarzenie miało przede wszystkim charakter polityczny. Spotkanie z pewnością nie było nudne, bo minister jest dobrym mówcą, niemniej format politycznej połajanki wobec opozycji, znany z sejmu i telewizji, to druga strona medalu tego spotkania. Na szczęście tematy oświatowe też wybrzmiały, również w kontekście naszych, prudnickich spraw. O czym jeszcze można przeczytać w nowym wydaniu „Tygodnika Prudnickiego” piszemy poniżej (9 listopada):

 • Dwa razy więcej za prąd. W tym roku Gmina Prudnik zapłaci dwa razy więcej za zużytą energię elektryczną w porównaniu z poprzednim rokiem. Sytuacja wymusza oszczędności.
 • Ostatni etap kanalizowania Szybowic. W styczniu rozpocznie się czwarty, ostatni etap budowy kanalizacji sanitarnej w Szybowicach.
 • Promesy dla młodych strażaków. W Komendzie Powiatowej PSP w Prudniku przekazano promesy na dotacje dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu powiatu prudnickiego.
 • Z Prudnika do Rudziczki. Służył w komendzie powiatowej, teraz wspierać będzie strażaków – ochotników z Rudziczki. Średni samochód ratowniczo-gaśniczy.
 • Trzy świątynie, trzy wyznania. Charakter ekumeniczny miało niedzielne (6 listopada) odsłonięcie trzech makiet nieistniejących budowli w Prudniku. Wszystkie przedstawiały świątynie, choć każda należała do innego wyznania i religii.
 • Paweł Kawecki prezesem WiK Opole. Jaki odwołany. Prudniczanin Paweł Kawecki powołany został na stanowisko prezesa Zarządu spółki Wodociągi i Kanalizacja w Opolu. Jednym z jego pierwszych zadań będzie oczyszczenie atmosfery w zakładzie po ostrym konflikcie wewnątrz dotychczasowego zarządu i pracowników.
 • Kwesta na cmentarzu. Padł rekord. Osoby odwiedzające w tym roku na Wszystkich Świętych prudnicki cmentarz były hojne. W akcji Towarzystwa Historycznego Ziemi Prudnickiej „Ocalić od zapomnienia” zebrano 17 922,18 zł i 5 euro.
 • Klub kolarski w Prudniku? Jest zbyt wcześnie by mówić, że taki klub na pewno powstanie, ale… rozmowy trwają.
 • Dni Kultury i Tradycji Romskiej w Prudniku – relacja. Tygodnik Prudnicki publikuje obszerną relację z Dni Kultury i Tradycji Romskiej w Prudniku.
 • Na L4 dorabiają lub podróżują. Praca za granicą? A może zaległe wczasy w Grecji? Tak niektórzy pracownicy wykorzystują dany im czas na L4. ZUS skutecznie kontroluje takie sytuacje.
 • W bibliotece: Mała książka – wielki człowiek. To już piąta edycja projektu „Mała książka – wielki człowiek”, który prudnicka biblioteka realizuje wspólnie z Instytutem Książki oraz Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
 • Archiwum Odkrywcy: Kamienica tytoniowego fabrykanta. Gdzie w Prudniku znajdowała się kamienica należąca do człowieka zajmującego się wytwarzaniem produktów tytoniowych? Znamy odpowiedź na to pytanie.
 • Sport (koszykówka): Z pierwszą porażką w sezonie. W meczu niepokonanych drużyn w grupie D 2. ligi KS 27 Katowice wyraźnie zwyciężyły prudnicką Pogoń.
 • Sport (piłka nożna): Strzelali aż miło! Istną kanonadę strzelecką urządzili w ostatnim domowym ligowym spotkaniu zawodnicy Fortuny Głogówek z OKS Olesno. Warto nadmienić, że było to czwarte, kolejne z rzędu, zwycięstwo podopiecznych Macieja Lisickiego.
 • Sport (piłka nożna): Szczęśliwa ostatnia minuta. Mecz może nie był pasjonującym widowiskiem, a nawet jednym ze słabszych z dotychczas rozegranych przez nasz zespół, ale trzymał kibiców w napięciu do ostatniego gwizdka sędziego. Grająca w osłabieniu Pogoń swoją wyższość potwierdziła w ostatniej minucie gry. (Orzeł Branice – Pogoń Prudnik)

>> TYGODNIK PRUDNICKI W E-PRENUMERACIE TANIEJ. SPRAWDŹ!!! <<

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here