Seria zdarzeń drogowych. W tle pogoda i alkohol [AKTUALIZACJA]

0

W ciągu ostatnich kilkunastu godzin na drogach ziemi prudnickiej i nyskiej doszło do kilku zdarzeń drogowych. Większość była przyczyną niedostosowania stylu jazdy do pogarszających się warunków pogodowych.

Około północy na skrzyżowaniu ul. Armii Krajowej z Młyńską w Prudniku kierowca osobówki na łuku drogi staranował barierki i wjechał po chodniku w ścianę narożnej kamienicy ze sklepem z firanami. Szczęście w nieszczęściu, że nikogo nie zabił, ani nie okaleczył.

– Jechali z taką prędkością, że głowa mała. Tylko mi mignęli na zakręcie – komentuje sytuację inny uczestnik ruchu. O okolicznościach zdarzenia napiszemy, jak tylko uzyskamy informacje na ten temat z policji.

[AKTUALIZACJA, 14:55, 17.11.2022] – Pojazdem podróżowało dwóch młodych mężczyzn w wieku 24 lat. Jeden z nich doznał obrażeń ciała, ale nie zagrażały one życiu i zdrowiu. Prowadzimy czynności w kierunku artykułu 86 Kodeksu wykroczeń, czyli spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym – informuje TP oficer prasowy KPP w Prudniku asp. Andrzej Spyrka.

Do drugiego zdarzenia doszło przed godz. 7.00 na skrzyżowaniu obwodnicy z ul. Prężyńską w Prudniku.

– Według wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów ruchu drogowego 71-letni mężczyzna jadący skodą obwodnicą w kierunku Niemysłowic i skręcając w lewo w ul. Prężyńską, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do czołowego zderzenia z jadącym z przeciwnego kierunku volkswagenem, którym jechały dwie osoby: 40-letni kierowca i 48-letni pasażer – informuje oficer prasy prudnickiej komendy policji asp. Andrzej Spyrka. Okazało się, że jadący prawidłowo kierowca volkswagena, mieszkaniec powiatu prudnickiego, był nietrzeźwy, miał w organizmie blisko 1 promil alkoholu.

Uczestnicy zdarzenia nie odnieśli poważnych obrażeń, ale oba pojazdy zostały solidnie uszkodzone (vw zjechał częściowo do rowu). Kierowca skody odpowie za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a kierowca volkswagena za jazdę pod wpływem alkoholu za co grozi do dwóch lat pozbawienia wolności.

Zdarzenie na skrzyżowaniu obwodnicy z ul. Prężyńską w Prudniku (fot. czytelnik)

Trzecia sytuacja miała miejsce w Białej na ul. Lipowej (przy skrzyżowaniu z ul. Opolską), gdzie przed godz. 8.40. 69-letni kierowca audi potrącił rowerzystkę (67 lat), poruszającą się po przejeździe dla cyklistów.

– Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi, kobieta doznała obrażeń ciała, ale nie zagrażających jej życiu i zdrowiu – dodaje rzecznik.

Zdarzenie na skrzyżowaniu obwodnicy z ul. Prężyńską w Prudniku (fot. czytelnik)

Czwarte zdarzenie miało miejsce przed godz. 11.00 na drodze wojewódzkiej nr 405 między Korfantowem a Niemodlinem.

– W wyniku wypadku poszkodowana została kobieta, która drogą powietrzną została zabrana do szpitala – informują nyscy strażacy.

Jesienno-zimowa zmiana warunków pogodowych to okres zwiększonej liczby zdarzeń drogowych. Można zminimalizować szansę ich powstania, dostosowując styl jazdy, zwłaszcza prędkość, do nowej sytuacji oraz odpowiednio przygotowując samochód (dobre, zimowe opony, odparowane i odszronione szyby).

(fot. KP PSP Nysa)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here