Paweł Kawecki prezesem WiK Opole. Jaki odwołany

5

Jak informuje portal 24opole.pl Paweł Kawecki z Prudnika, były prezes ZWiK Prudnik, a od kilku miesięcy członek zarządu spółki Wodociągi i Kanalizacja w Opolu, powołany został dziś (7 listopada) na stanowisko prezesa tej ostatniej.

Kawecki zastąpił na tym stanowisku Ireneusza Jakiego (ojca eurodeputowanego Patryka Jakiego). Odwołano również wiceprezesów: Agnieszkę Maślak i Sebastiana Paronia, którzy byli skonfliktowani z dotychczasowym prezesem.

Część pracowników i wiceprezesi oskarżali prezesa Jakiego o mobbing, a ten ostatni zgłaszał nieprawidłowości dotyczące przetargu na dostawę energii elektrycznej. Jednym słowem ostra walka wewnątrz opolskiej spółki.

– Każda z tych osób została odwołana z innych powodów, ale zasadniczo odwołanie członków zarządu ma na celu uregulowanie i uspokojenie sytuacji w spółce – informuje cytowana przez 24opole.pl przewodnicząca Rady Nadzorczej Anna Habzda.

Powołanego do spółki Kaweckiego usiłowano zdyskredytować. W sierpniu, chwilę po objęciu przez niego stanowiska członka zarządu, w TVP Opole ukazał się materiał oskarżający go o służbę w ZOMO.

5 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here