Ostatni miesiąc na złożenie wniosku o 300 zł dla uczniów

0

Opolski ZUS przypomina rodzicom i opiekunom o 300 zł w ramach wyprawki szkolnej. Czasu na złożenie wniosku w formie elektronicznej jest coraz mniej. Ostateczny termin mija do 30 listopada.

ZUS na bieżąco weryfikuje wpływające od rodziców wnioski w programie „Dobry Start”. Systematycznie wypłaca też pieniądze na wskazane przez wnioskujących konta bankowe. Apeluje przy tym do spóźnialskich, by nie przegapić terminu na sięgnięcie po to wsparcie finansowe.

– Po 30 listopada nie będzie opcji ubiegania się o finansowe wsparcie dla uczących się dzieci – ostrzega Sebastian Szczurek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa opolskiego. – Przy składaniu wniosku warto pamiętać o wskazaniu właściwego i poprawnego numeru rachunku bankowego. Niestety to jeden z najczęstszych błędów, który komplikuje dostarczenie pieniędzy przez ZUS odbiorcom.

Do końca października w regionie opolskim liczba złożonych wniosków sięgnęła niemal
74 tys., które objęły ponad 103 tys. dzieci i uczącej się młodzieży. Opolski ZUS wypłacił
w związku z tym już ponad 30,1 mln zł.

Wnioski o wyprawkę szkolną można przesyłać wyłącznie elektronicznie, między innymi przez profil na Platformie Usług Elektronicznych ZUS.

Wniosek o świadczenie dobry start możesz złożyć, jeśli jesteś:

  • rodzicem,
  • opiekunem faktycznym dziecka, czyli osobą, która opiekuje się dzieckiem i złożyła do sądu wniosek o jego adopcję,
  • opiekunem prawnym dziecka – osobą, której sąd powierzył opiekę nad dzieckiem,
  • osobą sprawującą pieczę zastępczą nad dzieckiem, tzn. rodziną zastępczą, osobą prowadzącą rodzinny dom dziecka, dyrektorem placówki opiekuńczo-wychowawczej lub dyrektorem regionalnej placówki opiekuńczo-terapeutycznej,
  • osobą ucząca się, czyli pełnoletnim uczniem, który nie jest na utrzymaniu rodziców, ponieważ nie żyją lub ma ustalone alimenty od nich,
  • osobą usamodzielnianą, czyli osobą, która opuszcza rodzinę zastępczą, rodzinny dom dziecka, placówkę opiekuńczo-wychowawczą lub regionalną placówkę opiekuńczo-terapeutyczną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here