Na terytorium Polski spadł pocisk, zabijając dwie osoby

8
(il. Facebook / CNN)

We wtorek po godz. 15:00 (15.11) na terytorium Polski spadł pocisk, zabijając dwie osoby.

Do tragicznego zdarzenia doszło we wsi Przewodów koło Hrubieszowa, 6,5 km od granicy ukraińskiej.

Krótko po zdarzeniu zwołano posiedzenie Biura Bezpieczeństwa Narodowego, doszło też do pilnego zebrania rządu oraz rozmów na poziomie Sojuszu Północnoatlantyckiego. Do polskiego MSZ wezwano ambasadora Rosji i podwyższono gotowość bojową części jednostek wojskowych w Polsce.

Wstępnie wskazano, że pocisk był produkcji rosyjskiej, natomiast prezydent USA Joe Biden zauważył, że jest mało prawdopodobne by został on wystrzelony z terytorium Rosji. Na Przewodów mogła spaść jedna z rakiet, którymi Rosja ostrzeliwuje Ukrainę lub ukraińska rakieta przeciwlotnicza, której celem jest niszczenie wrogich pocisków.

Trwa śledztwo, mające ustalić okoliczności zdarzenia.

Prawdopodobnie Polska wystąpi o uruchomienie art. 4 ws. konsultacji społecznych Paktu Północnoatlantyckiego.

— Apeluję do wszystkich Polaków, aby zachować spokój wokół tej tragedii. Bądźmy rozważni. Nie dajmy sobą manipulować. Musimy kierować się powściągliwością i rozwagą — mówi premier Mateusz Morawiecki.

CNN O ZDARZENIU:

8 KOMENTARZE

    • Prawda Lidka, a poza tym, co u nas jest do bombardowania? Jednostka wojskowa, duża fabryka, elektrownia, ośrodek administracji rządowej, węzeł autostradowy? Tu jest bardziej bezpiecznie, niż w najlepszym schronie pod Pałacem Prezydenckim w Warszawie. 😉

      • Chyba się mylisz bo pociski mogą spaść nawet w Koziej Wólce a i kobiet do gwałcenia też jest dużo ☹️ więc żadne miejsce nie jest bezpieczne

        • W Polsce jest ponad 50000 wsi i 1000 miast. Trafienie bombką w jedną miejscowość, to jak trafienie w totolotka, na dodatek w obszarze, który absolutnie nie ma żadnego znaczenia, a więc jeszcze bardziej zmniejszasz szansę. Ale jeśli mówisz o inwazji, to oczywiście nikt nie jest bezpieczny i w żadnym miejscu. Tak, na okoliczność inwazji i zajęcia całego terytorium Polski przez raszystów, schrony w Prudniku byłyby przydatne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here