[FOTO/WIDEO] Promocja kadetów

10

W przeddzień Święta Niepodległości w Zespole Szkół Rolniczych w Prudniku odbyła się uroczystość promocji uczniów klas mundurowych oraz wręczenie patentów dla uczniów klas resocjalizacji z elementami bezpieczeństwa wewnętrznego.

Dyrektor ZSR Andrzej Chruściel mógł pochwalić się kolejnym sukcesem uczniów szkoły, którzy w rozegranych dzień wcześniej mistrzostwach Polski w strzelectwie we Wrocławiu (pisaliśmy o tym) zajęli, jako drużyna, wicemistrzostwo kraju. Uczniowie (Antonio Borysiuk, Wiktor Strzelecki i Bartłomiej Rajca) przygotowywali się do zawodów pod kierunkiem mjra Krzysztofa Kopczyńskiego we współpracy z Krystianem Trentkiewiczem, Malwiną Bednarczyk i Arturem Buczkiem. Z pewnością korzystali z nowego urządzenia znajdującego się w zasobach szkoły – wirtualnej strzelnicy. Na tym przykładzie widać, że inwestycje w edukację i umiejętności, procentują.

Z kolei obecny na uroczystości wojskowy komendant uzupełnień w Kędzierzynie-Koźlu ppłk. Robert Król wręczył dyrektorowi zespołu dyplom – wyróżnienie „za największą liczbę absolwentów przyjętych do służby w Siłach Zbrojnych RP w 2022 roku”. Oficer wyliczył, że 11 absolwentów szkoły złożyło wnioski o odbycie zasadniczej służby wojskowej, 9 ochotników ukończyło szkolenie podstawowe, złożyło przysięgę wojskową i zostało żołnierzami rezerwy. Z kolei jedna absolwentka dostała się na Akademię Wojsk Lądowych.

Kulminacyjnym punktem spotkania była promocja uczniów klas mundurowych (kadeci) oraz wręczenie patentów uczniom klas resocjalizacji z elementami bezpieczeństwa wewnętrznego.

Częścią apelu był program artystyczny związany ze Świętem Niepodległości.

Więcej o uroczystości przeczytać będzie można na łamach Tygodnika Prudnickiego w wydaniu z 16.11.2022 r.

10 KOMENTARZE

 1. Szkoda, że gdy zapytasz starego żolnierza po 20-25 latach służby czy poszedł by tą samą drogą gdyby był jeszcze raz młody, odpowie bez wahania – Nigdy!

    • A na prywatnym? Większość tzw. przedsiębiorców, to zwykli ciułacze, którzy zapieprzają od rana do wieczora przez sześć dni w tygodniu bez urlopów, L4, trzynastek, czternastek, badań lekarskich itd. Robią, by starczyło i nie śpią po nocach, by wystarczy na ZUS na kolejny miesiąc. I tak do 67 roku życia i jeszcze potem, bo z ninimalnym ZUSem emerytura jest najniższa. Rozumiem, że w wojsku ten sam stres…

     • No nie wiem kogo masz na myśli. Tych niezaradnych życiowo czy mało ambitnych? Jak się na czymś nie znam to się za to nie zabieram… No chyba, że wychodzę z założenia, że mundur uratuje mi zycie. W takim razie powodzenia.

     • Zgadza się, bo w takim razie za co się zabierają ci żołnierze, skoro im tak źle? Poza tym mów za siebie, znam żołnierzy, młodych emerytów, którzy jakoś nie żałują służby.

 2. To jedno zdjęcie to zupełnie nie powinno się ukazać bo wygląda to tak jakby 2 osoby (nie byle jakie z pierwszych rzędów spały podczas uroczystości). Czegoś takiego nie powinno się publikować bo jest to demoralizujące dla młodych ludzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here