[FOTO] Promesy dla młodych strażaków

3

We wtorek, 8 listopada, w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Prudniku, przekazano promesy na dotacje dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych PSP.

Region prudnicki nie jest tu wyjątkiem, bo środki z rezerwy ogólnej państwa w wysokości 25 mln zł rozdysponowane zostały na terenie całego kraju. Do powiatu prudnickiego trafiła kwota 69 tys. zł, która rozdzielona została do tych jednostek OSP, w ramach których funkcjonują Młodzieżowe i Dziecięce Drużyny Pożarnicze (po 9 jednostek w gm. Biała i Głogówek i po 4 w gm. Lubrza i Prudnik).

W uroczystym przekazaniu promes wzięli udział m.in.: posłanka Katarzyna Czochara, wojewoda opolski Sławomir Kłosowski, zastępca komendanta wojewódzkiego PSP w Opolu st. bryg. Wojciech Nawara, prezes Zarządu Okręgu Wojewódzkiego Związku OSP RP w Opolu Andrzej Borowski oraz starosta, burmistrzowie i wójt z powiatu prudnickiego.

Członkami MDP mogą być osoby w wieku do 18 lat. Ich celem jest upowszechnianie wiedzy przeciwpożarowej oraz udział w inicjatywach społecznych z tym związanych. MDP biorą udział w zawodach sportowo-pożarniczych oraz ważnych dla miejscowej jednostki wydarzeniach. Regularni członkowie OSP liczą, że młody narybek z czasem zasili ich szeregi. W Polsce jest zarejestrowanych ponad 6200 Młodzieżowych i Dziecięcych Drużyn Pożarniczych, które zrzeszają ponad 76 tys. osób.

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here