Bezpieczni przyjaciele

2
(fot. Grzegorz Weigt)

Powiat prudnicki wydał książkę – zbiór inspirujących bajek ilustrowanych przez dzieci, pt. „Bezpieczni przyjaciele”. To kolejna tego typu propozycja prudnickiego poety Ryszarda Ścibora.

Ryszard Ścibor związany jest z prudnickim Klubem Ludzi Piszących. Wydał trzy autorskie zbiory wierszy: „Słońce i deszcz” (2013), „Myśli nieprzypadkowe” (2017) i „Dotyk ciszy” (2020). Obok tej formy twórczości Ścibor rozwinął też działalność wydawniczą skierowaną do młodego czytelnika. Bardzo młodego, w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. W 2017 roku z jego inicjatywy ukazała się książka – pięknie wydany album „Przyjaciele”. Zawiera on bajki napisane przez Ryszarda Ścibora i duży wybór prac plastycznych wykonanych przez dzieci z prudnickich przedszkoli i szkół. w 2019 roku ukazuje się druga cześć bogato ilustrowanych przez dzieci (placówki z powiatu nyskiego) bajek pt. „Przyjaciele”.

Równocześnie Ryszard Ścibor spotyka się z dziećmi, propaguje czytelnictwo wśród najmłodszych oraz ich rodziców, poprzez zaproszenie dzieci do współtworzenia tych efektownie wydanych książek, bardzo mocno budzi zainteresowanie światem literatury.

To działalność nie do przecenienia, stąd nie dziwi, że do współpracy autor zaprosił nie tylko nauczycieli, ale i prudnickie starostwo. I spotkał się z pozytywnym odzewem. Powiat prudnicki jest wydawcą najnowszej książki pt. „Bezpieczni przyjaciele”. To ponownie pięknie ilustrowana przez dzieci z przedszkoli i szkół ziemi prudnickiej i Krnova (książka została wydana w ramach projektu polsko-czeskiego) publikacja z wierszami-bajkami Ścibora, która bawiąc uczy i ucząc bawi.

W poniedziałek 28 listopada Ryszard Ścibor spotkał się z dziećmi w PSP nr 1 i PSP nr 3 w Prudniku. Dzieci otrzymały w nagrodę książki ze swoimi pracami plastycznymi. Uczestniczył w tym starosta prudnicki Radosław Roszkowski, prudnicka poetka Daniela Długosz-Penca, dyrektor Gminnego Zarządu Oświaty i Wychowania Maria Strońska, dyrekcja szkół (Ewelina Langfort, Ewa Jarzycka), nauczyciele i tłumnie dzieci ze szkół w Prudniku, Szybowicach, Moszczance i Rudziczce.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here