[UWAGA ZMIANA PROGRAMU] Adwentowe imprezowanie w Białej

0

Zbliża się grudzień, a to okres przedświątecznych jarmarków. Na mapie bożonarodzeniowych imprez na ziemi prudnickiej od lat błyszczy Biała.

PRZECZYTAJ O ZMIANIE GODZIN W PROGRAMIE WYDARZENIA -> LINK

Miasto było wśród prekursorów ziemi prudnickiej w organizacji świątecznych wydarzeń łączących kiermasz z rozświetleniem choinki i artystycznymi występami. Impreza wyrobiła sobie renomę i z tego powodu chętnie jest odwiedzania przez amatorów świątecznej atmosfery. Tegoroczny jarmark odbędzie się w niedzielę 4 grudnia, jak zwykle na rynku.

Już o godz. 10.00 planowane jest otwarcie stoisk z ozdobami i specjałami świątecznymi. Będą tam kramy polskich i czeskich wystawców, co po części jest wynikiem realizacji euroregionalnego projektu „Razem wczoraj, dziś i jutro”. Tradycyjne potrawy i przekąski będzie można popić pysznym grzańcem. O godz. 15.00 rozpocznie się program artystyczny w wykonaniu młodzieży szkolnej z Polski i Czech, a od godz. 16.30 – chórów i Studia Piosenki.

Około godz. 16.00 planowana jest niespodzianka dla dzieci. Warto być wtedy z nimi na rynku!

Kulminacyjnym punktem programu będzie rozświetlenie choinki i pokaz sztucznych ogni (godz. 17.30). Program zakończy koncert góralskiej kapeli Janicek (18.00).

W trakcie dnia najmłodsi będą mogli liczyć na spotkanie z samym Mikołajem. Na jarmark zapraszają: burmistrz Edward Plicko i Gminne Centrum Kultury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here