51-latek za rażące przekroczenie dozwolonej prędkości stracił prawo jazdy

9
(fot. Andrzej Dereń)

Do zdarzenia doszło w czwartek (24 listopada), przed godziną 22:00 w Dębinie. Prudniccy policjanci ruchu drogowego zatrzymali osobową skodę. Przyczyną kontroli była prędkość kierującego. W obszarze zabudowanym na obowiązującej „pięćdziesiątce” kierujący pojazdem jechał z prędkością 116 km/h.

Nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się 51-letni mieszkaniec powiatu opolskiego. Według nowego taryfikatora, mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 2000 złotych, a na jego konto trafiło 14 punktów karnych. 51-latek stracił również swoje uprawnienia do kierowania na 3 miesiące.

Apelujemy o rozwagę na drodze i przypominamy, że nadmierna prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Kierowca przekraczający dozwoloną prędkość stwarza zagrożenie życia i zdrowia zarówno swojego jak i innych uczestników ruchu!

(źródło: KPP Prudnik)

9 KOMENTARZE

 1. Bardzo dobrze jednak to za mało bo takich gagatków jest dużo więcej na naszych drogach i apeluje o częstsze kontrole nawet na drodze przy komendzie policji bo tam też bez skrupułów tak jeżdżą

 2. Szkoda, że brakuje etatów na policji. Gdyby kontrole były powszechne, a nie od święta, to nie byłoby ani szybkich i wściekłych, ani pijanych za kierownicą.

  • Na,, wszelki wypadek ” powinni też wizytować i przeszukiwać trzy razy w tygodniu twoje mieszkanie w celu wykrycia wszelkich nieprawidłowości.
   Użyj rozumu. To nie boli.

     • Są i tacy (uniżeni słudzy systemu) co lubią mieć bat nad sobą. Ja z pewnością do takich nie należę. Dobrze wytłumaczył to DiCaprio na przykładzie czaszki Sama w fimie Django. Pozdrawiam. ?

 3. Byłbym zapomniał Panowie☝️ Obowiązkowo załóżcie odblaski po zmroku. Jeszcze raz pozdrawiam.,, Za bezpieczny weekend Władziu, za bezpieczny… „

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here