30. Festiwal Chórów i Zespołów Śpiewaczych Mniejszości Niemieckiej w Walcach

0

Gminny Ośrodek Kultury w Walcach w imieniu wszystkich organizatorów serdecznie zaprasza do wzięcia udziału  w jubileuszowym 30 Festiwalu Chórów i Zespołów Śpiewaczych Mniejszości Niemieckiej, który odbędzie się 19 i 20 listopada 2022 r. Impreza cieszy się ogromnym powodzeniem i co roku uczestniczy w niej kilkadziesiąt chórów oraz zespołów śpiewaczych.

Festiwal ma charakter otwarty i adresowany jest do wszystkich chórów i zespołów śpiewaczych województw: opolskiego, śląskiego i dolnośląskiego. Stanowi on okazję do wzajemnej  konfrontacji osiągnięć artystycznych, a wszystkie chóry i zespoły  otrzymają nagrody.

Jak informuje Rafał Magosz, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Walcach, zgłosił się 8 chórów i 20 zespołów z województw opolskiego śląskiego.

KALENDARZ FESTIWALU:

  • 19 listopada (sobota), godz. 14:00 – przegląd chórów,
  • 20 listopada (niedziela), godz. 13:00 – przegląd zespołów śpiewaczych, godz. 18:00 – zakończenie festiwalu.
  •  

Organizatorami festiwalu są: Śląskie Stowarzyszenie Samorządowe w Leśnicy, Gminny Ośrodek Kultury w Walcach oraz Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim. Impreza zrealizowana dzięki dotacji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Konsulatu Generalnego Republiki Federalnej Niemiec.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here