[FOTO/WIDEO] Uroczyste przekazanie nowego pojazdu dla strażaków

5

Od czerwca w działaniach prudnickich strażaków bierze udział nowy średni wóz pożarniczy marki Renault. Dziś (19 października) w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej odbyło się symboliczne przekazanie pojazdu.

Samochód sfinansowany został z budżetu państwa (880 tys. zł) oraz środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska (14,2 tys. zł). Podczas uroczystości wielokrotnie podkreślano wsparcie posłanki Katarzyny Czochary w zabiegach o pozyskanie pojazdu.

W uroczystości, obok wojewody opolskiego Sławomira Kłosowskiego i komendanta wojewódzkiego państwowej staży pożarnej st. bryg. Krzysztofa Kędryka uczestniczył komplet włodarzy samorządowych z powiatu prudnickiego.

Więcej na ten temat w wydaniu „Tygodnika Prudnickiego” z 26.10.2022.

5 KOMENTARZE

  1. Szkoda ze Kamaza nie dostali. Kamaz ma 6 kol i naped na 3 osie wiec sie bardziej nadaje na nasze podgorskie drogi i asfaltowe w zimie i na polne oraz lesne. W koncy kamaz to krol Rajdu Dakar od kilkunastu lat i najlepszy samochod terenowy swiata.

  2. Jaki żal, że koszary są bez wojska. To był mocny impuls rozwojowy miasta. Państwo zwinęło jednostkę, potem Straż Graniczną, nie proponując miastu nic w zamian.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here