Teatr: Cudowna terapia

0

Centrum Kultury im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Głuchołazach zaprasza na spektakl teatralny „CUDOWNA TERAPIA”.

„Komedia małżeńska, którą powinni zobaczyć wszyscy, który są, byli lub planują być w związku”

Kryzys może przyjść znienacka, nawet po kilkunastu wspólnie przeżytych latach. Co wtedy? Leki na uspokojenie? Nie, mamy inną propozycję! Wyrzucamy tabletki, syropy i maści, a w zamian aplikujemy troje znakomitych aktorów, błyskotliwy tekst i zaskakującą inscenizację.

Państwo Dorek są doświadczonym małżeństwem, które – jak to w życiu – ma za sobą dobre i złe chwile. Spotykamy ich, kiedy są wypaleni i znudzeni, a zarazem groteskowi w swoich małżeńskich kłótniach o drobiazgi. Doszli do wniosku, że nie pozostaje im nic innego, jak się rozstać. Przed ostateczną decyzją wybrali się jednak do wybitnego psychoterapeuty, by dać sobie ostatnią szansę na uratowanie małżeństwa. Czy za pomocą różnych ćwiczeń terapeutycznych uda się pojednać parę, która potrafi urządzać sobie niezłe piekło?

Czy specjalista znajdzie sposób, by małżonkowie zrozumieli, jak wiele ich łączy, by zaczęli ze sobą współpracować i słyszeć się wzajemnie? I czy przypadkiem terapeuta po spotkaniu z taką parą sam nie będzie potrzebował pomocy?

Odpowiedzi znajdą Państwo w najnowszej inscenizacji komedii austriackiego dramatopisarza Daniela Glattauera „Cudowna terapia”. Czekają Was błyskotliwe dialogi, zabawne życiowe sytuacje i trzy wspaniałe kreacje aktorskie.

Obsada (wymiennie *):

  • W roli Joanny Dorek: D. Ostałowska / E. Jungowska / M. Lewińska
  • W roli Walentego Dorka: M. Kwaśny/ D. Kordek/ D. Taraszkiewicz
  • W roli Terapeuty: A. Młynarczyk/ A. Pontek / D. Taraszkiewicz
  • Reżyseria: Dariusz Taraszkiewicz
  • Scenografia i kostiumy: Dorota Kalitowicz
  • Choreografia: Krzysztof Hulboj i Janja Leser
  • Muzyka: Krzysztof Matysiak

Centrum Kultury w Głuchołazach

29 października, godz. 18:00

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here