Szkoła w Łące Prudnickiej

10
(fot. Grzegorz Weigt)

W piątek 21 października w Łące Prudnickiej zostało uroczyście oddane do użytku boisko sportowe. Wielofunkcyjny obiekt mieści się przy Szkole Podstawowej Stowarzyszenia „Złoty Potok” w Łące Prudnickiej. To ostatnia gminna szkoła, która pozostawała bez takiego niezbędnego zaplecza. Dla wiejskiej społeczności to bardzo ważna inwestycja, dofinansowana z budżetu gminy kwotą 350 tys. zł. Dlatego nie mogło zabraknąć podczas uroczystości burmistrza Prudnika Grzegorza Zawiślaka. Przy okazji burmistrz zapowiedział kolejne inwestycje: zaplecze sensoryczne, miasteczko ruchu drogowego, nowoczesne ogrzewanie w szkole.

Obecni byli także: zastępca prezesa zarządu Stowarzyszenia „Złoty Potok” Piotr Kroczak, członkowie zarządu Stanisław Mięczakowski, Bożena Licznar, dyrektor Gminnego Zarządu Oświaty i Wychowania Maria Strońska, dyrektor Agencji Sportu i Promocji w Prudniku Małgorzata Halek, naczelnik Wydziału Inwestycji i Zadań Publicznych Aleksander Gacek, proboszcz Łąki Prudnickiej ks. Marcin Michalski, przewodnicząca Rady Rodziców Joanna Szczygieł, przewodniczący Rady Miejskiej Edward Mazur, dyrektor szkoły Jacek Górski i zastępca dyrektora Jolanta Dyda.

Byli oczywiście uczniowie, którzy przede wszystkim będą korzystać z tego boiska. Uczniowie szkoły złożyli ślubowanie, że będą grać fair play. Byli nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice. Nie zabrakło przecięcia wstęgi i pierwszego oficjalnego meczu.

10 KOMENTARZE

  1. A kiedy w Prudniku powstanie szkoła podstawowa z prawdziwego zdarzenia żeby dzieci nie musiały chodzić na lekcjach wf po całym mieście i szukać wolnej sali gimnastycznej o odległości boiska od ulicy Traugutta już nie wspomnę. Na osiedlu jest boisko i basen i hala sportowa ale dzieci z jedynki na Traugutta nie korzystają z tego tylko sporadycznie

  2. Wszystko pięknie ładnie w artykule. Fajnie, że szkoła a przede wszystkim dzieci mają piękne boisko. W artykule zostało wymieniono dużo osób które były na otwarciu, ale jednak zapomniano napisać równie o Pani Sołtys z Łąki Prudnicjiej, która tam była. Trochę słabo – osoba, która pisała artykuł.

    • A czym to pani soltys sie przyczynila do tego zeby pisac o niej. Nie wystarczy tylko być… Najwieksza zasługa to zasluga Radnego Mieczakowskiego i ekipy ze szkoły ze takie cos powstało. Radny Mieczakowski na burmistrza!!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here