Szczęśliwy związek – czyli jaki?

0

Związek, szczere uczucia do drugiej osoby, zaangażowanie i budowanie wspólnej przyszłości może być źródłem szczęścia. Niestety nie sprawdza się to w każdym przypadku. Zdarzają się związki, które ograniczają, ranią i są przyczyną różnych trudności. Jaki więc powinien być szczęśliwy związek? Można wyróżnić co najmniej kilka elementów, które powinny się w nim pojawić, a oto najważniejsze z nich.

Wspólne wartości i życiowe cele

Oczywiście dwie bliskie sobie osoby wcale nie muszą być identyczne. Co więcej, często mówi się, że to właśnie przeciwieństwa się przyciągają, a osoby o nieco odmiennych charakterach mogą się świetnie uzupełniać. Coś jednak powinno łączyć ludzi, którzy decydują się żyć razem. Co powinno to być? Badania pokazują, że najlepiej, aby były to wspólne wartości i cele. To właśnie na takich podstawach buduje się najtrwalsze związki, w których ludzie zgadzają się ze sobą w najważniejszych dla siebie kwestiach.

Żeby móc planować wspólną przyszłość, trzeba mieć wspólny pogląd przynajmniej na jej ogólny zarys. Trudno pogodzić wizje osób, z których jedna marzy o pracy w wielkiej korporacji i życiu w centrum metropolii, zaś druga o wychowywaniu gromadki dzieci na spokojnej wsi. Różnice wartości pokazują się szczególnie mocno właśnie po pojawieniu się dzieci. Ich wychowanie to częste podejmowanie decyzji, które u rodziców z różnymi poglądami na życie nie zawsze będą ze sobą zgodne.

Intymność

Choć na świecie są pary, które obchodzą się bez relacji intymnej, ich procent jest niezwykle mały. Zdecydowana większość par deklaruje, że udane życie intymne jest ważną częścią związku, a czerpana na tym polu satysfakcja może przekładać się nawet na całą relację. W trwałych związkach na tym polu ważna jest przede wszystkim otwartość. Nieważne, czy para chce wprowadzić do swojej sypialni akcesoria takie jak strap on, erotyczną bieliznę, czy żele do masażu – warto móc o tym porozmawiać z zaufaniem i otwarciem na potrzeby drugiej osoby.

Czy w szczęśliwych związkach pożądanie nigdy nie maleje? Oczywiście, że tak się zdarza, szczególnie po latach bycia razem. Warto jednak o nie dbać, ponieważ może ono podnieść nieco zainteresowanie drugą osobą i dodać wrażeń nawet do długoterminowej relacji. Akcesoria oferowane przez EasyToys webshop mogą w tym nieco pomóc, w szczególności, że wybór produktów jest na tyle szeroki, że każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Komunikacja, szacunek i zaufanie

Podstawą każdego zdrowego, a zarazem szczęśliwego związku, jest zaufanie. Bez niego trudno prowadzić inne sfery swojego życia, spotykać się z przyjaciółmi i rodziną, bez ciągłych podejrzeń ze strony drugiej osoby. Brak zaufania może objawiać się także jako niechęć do zaangażowania i otwarcia, co od innej strony, lecz także skazuje związek na niepowodzenie.

Niezbędne jest także to, aby potrafić ze sobą rozmawiać. Oczywiście nie oznacza to, że w szczęśliwych związkach nie ma kłótni. Nie ma ich tylko tam, gdzie ludziom najzwyczajniej nie zależy na temacie na tyle, aby się o niego kłócić. Kiedy jednak emocje opadną, warto móc omówić to, jak doszło do nieporozumienia, dlaczego pojawiły się nerwy i w jaki sposób zapobiec podobnym sytuacjom w przyszłości.

W umiejętnej rozmowie nie chodzi wyłącznie o mówienie, ale także i słuchanie partnera. Ważne jest również podejście z szacunkiem do jego opinii, nawet gdy własna jest całkowicie rozbieżna. Szacunek do drugiej osoby to nie tylko brak złośliwości czy uprzejmy sposób wyrażania się. To także niepodważanie jej zdania i uszanowanie tego, co ma do powiedzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here