Sportowe emocje w Górach Opawskich: Bieg i spacer nordic walking

0

To nie przelewki, w górskim terenie biegacze będą mieli do pokonania 21 km. W najbliższą sobotę, 8 października w Lesie Prudnickim odbędzie się II Prudnicki Półmaraton Górski.

Zawodnicy wystartują o godz. 10:00 z polany przy Sanktuarium św. Józefa i tam też będzie meta. Biuro zawodów (weryfikacja zawodników, wydawanie numerów, dodatkowe zgłoszenia) czynne będzie w godz. 8:00 – 9:30.

Trasa przebiegać będzie zgodnie z oznaczeniami nowego, czarnego szlaku nordic walking (dwie pętle), ale dodatkowo wyznakowana będzie biało-czerwonymi taśmami i strzałkami kierunkowymi.

Na trasie można spodziewać się zabezpieczenia medycznego oraz wolontariuszy, którzy będą sprawdzać czy trasa przebiega prawidłowo, przewidzianych jest 4-5 punktów odżywczych, w których dostępne będą: woda, napój izotoniczny i drobne przekąski – informują organizatorzy.

Uwaga! Udział w biegu jest bezpłatny. Przy weryfikacji zapisów należy posiadać przy sobie dokument tożsamości.

Organizatorami półmaratonu są: Gmina Prudnik i Agencja Sportu i Promocji w Prudniku.

Regulamin II PPG -> TUTAJ

Dla miłośników kijów i nieco mniej wysiłkowych zmagań podczas biegu zorganizowany zostanie spacer nordic walking. Wyjście o godz. 10:00 również na polanie pod Kozią Górą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here