Spacer z autorem

1
(fot. Grzegorz Weigt)

Gościem prudnickiej Galerii na poddaszu w Pałacu Fränkla był Sławomir Łosowski.

Marek Sławomir Łosowski urodził się w 1951 roku w Gdańsku. Jest bardzo dobrze znanym polskim muzykiem, liderem, głównym kompozytorem i założycielem zespołu Akcenty (1969 rok), przekształconego w Kombi (1976 rok). Obecnie jest to zespół Kombi Łosowski. Gra na instrumentach klawiszowych, jest autorem tekstów, członkiem Akademii Fonograficznej ZPAV.

Łosowski – Kombi – muzyka, w tym wielki przebój: „Słodkiego, miłego życia”. Skojarzenia proste. Tymczasem w Prudniku Sławomir Łosowski wystąpił 6 października jako prelegent podczas konferencji naukowej zorganizowanej w ramach projektu Polska Jutra w Kulturze. Następnego dnia (7 października) w Prudnickim Ośrodku Kultury otworzył galerię swoich rysunków pt. „Gra – Fika”. Jak się okazuje muzyk jest też ilustratorem, autorem tysięcy rysunków. Małą część z nich możemy oglądać w Prudniku (UWAGA! Tylko do 21października) w Galerii na poddaszu. Są to rysunki, które powstały jeszcze w dzieciństwie (zaczarowana walizka, w której prace syna przechowywał jego ojciec, artysta rzeźbiarz Alfons Łosowski) oraz podczas tras koncertowych, a także na zamówienie lub prezenty dla przyjaciół.

Ilustracje zdradzają duże poczucie humoru Łosowskiego. Potwierdza to również jego sposób bycia i opowiadanie. Autor po krótkim wstępie poprowadził publiczność poprzez galerię, niemal od pracy do pracy, opowiadając przy tym liczne anegdoty. Powyżej – autoportret artysty, poniżej portret jego menadżera Wojciecha Korzeniewskiego: na papierze, na koszulce, na osobie.

Relacja ze spotkania także w najbliższym numerze „Tygodnika Prudnickiego”.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here