Okno nadziei

0
(fot. Grzegorz Weigt)

W niedzielę 16 października obchodziliśmy XXII Dzień Papieski. Dzień Papieski obchodzony jest 16 października w rocznicę wyboru arcybiskupa krakowskiego kardynała Karola Wojtyły (16 października 1978 roku) na papieża.

Z tej okazji w kinie „Diana” w Prudniku odbył się piękny koncert poświęcony Janowi Pawłowi II. Spektakl literacko-muzyczny „Jan Paweł II – Okno nadziei” został zaprezentowany w ramach realizacji interdyscyplinarnego, międzypokoleniowego projektu edukacyjnego Polska Jutra w Kulturze przygotowanego przez Prudnicki Ośrodek Kultury i Biblioteki Publicznej.

Reżyserem spektaklu zrealizowanego w Nyskim Domu Kultury jest Marek Kędzierski. Aranżacja muzyczna Tomasz Wojdyła. Biorący w nim udział artyści – wokaliści, muzycy, recytatorzy to pasjonaci teatru, młodzi ludzie, którym nieobca jest scena. Inscenizacja, przedstawiona w formie impresji na temat kolejnych etapów życia Karola Wojtyły, to hołd młodych ludzi (także z Prudnika) – współczesnych świadków historii naszego Papieża, złożony Janowi Pawłowi II. Wykonawcy, patrzący na tę historię swoimi oczami, starają się za pomocą poezji i muzyki opowiedzieć, kim dla nich jest Karol Wojtyła i jak postrzegają jego rolę we współczesnym świecie. W spektaklu wykorzystano utwory skomponowane przez Piotra Rubika, do których tekst napisał Jacek Cygan. Spektakl miał premierę w Nysie 25 grudnia 2020 roku, znakomicie że trafił też do Prudnika.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here