Minął patrol i przyspieszył. Gorzko tego pożałował

1
(KPP Prudnik)

Przyspieszył do 113 km/h w terenie zabudowanym. Za rażące przekroczenie prędkości 20-letni kierowca opla otrzymał wysoki mandat, 14 punktów karnych, a do tego stracił uprawnienia do kierowania na 3 miesiące.

Do zdarzenia doszło we wtorek (25 października), tuż po godzinie 12:00 w Szonowie. Policjanci ruchu drogowego kontrolowali prędkość z jaką poruszają się kierowcy w obszarze zabudowanym. Funkcjonariusze w pewnej chwili zauważyli jadącego w ich kierunku osobowego opla, którym kierował młody mężczyzna. Auto poruszało się z przepisową prędkością do 50 km/h. Jednak po minięciu patrolu, kierujący pojazdem wykazał się brawurą i gwałtownie przyśpieszył. Tym razem pomiar na urządzeniu kontrolnym wskazał aż 113 km/h. Funkcjonariusze ruszyli za nim i po chwili zatrzymali do kontroli drogowej.

Młody kierowca był mocno zaskoczony, że można zmierzyć prędkość oddalającego się pojazdu. Według nowego taryfikatora, 20-latek został ukarany mandatem karnym w wysokości 2000 złotych, a na jego konto trafiło 14 punktów karnych. Mieszkaniec powiatu prudnickiego stracił również swoje uprawnienia do kierowania na 3 miesiące. (za: KPP Prudnik)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here