[FOTO/WIDEO] Uczyć, ale i wychowywać

1
(fot. Andrzej Dereń)

W Prudnickim Ośrodku Kultury z okazji Dnia Edukacji Narodowej zorganizowano coroczne spotkanie nauczycieli szkół gminy Prudnik z burmistrzem Grzegorzem Zawiślakiem, podczas którego wręczono nagrody i wyróżnienia. (17 października)

– Bez uczniów nie ma szkoły, ale bez was też by jej nie było. Uczeń sam z sobą nic by nie zdziałał – zwrócił się do nauczycieli burmistrz. – To wy musicie tak to moderować, by ze szkoły wynieść wiedzę i umiejętności, które rozwijają młodego człowieka. Dziękuję, że jesteście, że w tym trudnym czasie niesiecie kaganek oświaty, który oby nigdy nie zgasł.

– Każdy z nas pomyślał dziś o tym nauczycielu, który najbardziej zapadł w jego sercu. Dla mnie była to nauczycielka z klasy pierwszej, którą doskonale pamiętam, jej zapach i ręce. Potem była pani z historii, która siadała na ławce między nami i opowiadała historię jak barwny film – wspominała z kolei Ludmiła Lisowska, emerytowana nauczycielka i dyrektor szkoły oraz przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Zdrowia Rady Miejskiej, która dodała również, że obok nauki musi iść również wychowanie. – I nie da się tego na nikogo zrzucić, bo nie da się dziecka uczyć, a jednocześnie nie wychowywać. My o tym doskonale wiemy i dlatego za to nauczanie i wychowanie bardzo państwu dziękuję.

Nauczyciele wyróżnieni zostali m.in. prezydenckimi złotym, srebrnymi i brązowymi Medalami za Długoletnią Służbę, medalami MEN oraz nagrodami burmistrza.

Spotkanie poprowadziła Maria Strońska, dyrektor Gminnego Zarządu Oświaty i Wychowania, a jego przebieg wzbogacił występ wokalistek Dziecięcego Studia Piosenki POK prowadzonego przez Alicję Główkę.

Listę wyróżnionych opublikuje „Tygodnik Prudnicki”.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here