Bialszczanie wizytowali partnerskie Město Albrechtice

0
(fot. Gmina Biała)

W sobotę (22 października) grupa przedstawicieli gminy Biała udała się z wizytą do partnerskiego Města Albrechtice, i uczestniczyła w wydarzeniu pn. „Poznanie zamkowych historii”.

Uczestnicy mieli okazję zapoznać się z walorami krajoznawczymi i  historycznymi sąsiada dzięki możliwości wspólnego zwiedzenia zamku Lihnartovy oraz parku zamkowego w Hynčicach. Podczas zwiedzania kustosz zamku zaciekawił uczestników historią obiektu i opowiedział kilka ciekawostek dotyczących Města Albrechtice i jego okolic. Wizyta w parku zamkowym w Hynčicach zainteresowała w szczególności miłośników ogrodnictwa i natury swoimi ciekawymi odmianami roślin i warzyw, a także wystawą małych zwierząt. Spotkanie przebiegło w pogodnej i przyjaznej atmosferze i tym samym w miły sposób zakończyło projekt pn. „Poznaj swojego sąsiada”.

Projekt „Poznaj swojego sąsiada”, realizowany w partnerstwie Město Albrechtice i Gminy Biała, jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska oraz ze środków budżetu państwa. Przekraczamy granice

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here