Tak będzie wyglądał nowy budynek przedszkola i żłobka w Głogówku

4
Wizualizacja budynku przedszkola i żłobka w Głogówku (źródło: Gmina Głogówek)

Koszt całej inwestycji wyniesie 13,9 miliona złotych. Gmina Głogówka uzyskała dofinansowanie ze środków Polskiego Ładu w kwocie 6,8 miliona złotych.

Budynek nowej siedziby Publicznego Przedszkola nr 4 został zaprojektowany przez firmę KG Architekci wzorowany będzie na Zamku Oppersdorfów i powstanie przy ulicy Pasternik w pobliżu parku miejskiego. Plac budowy wkrótce zostanie przekazany wykonawcom. Okres realizacji prac został wyznaczony na niecałe dwa lata.

4 KOMENTARZE

  1. Tymczasem w Prudniku nie potrafią zbudować Szkoły Podstawowej nr 1 dla DZIECI i NAUCZYCIELI, którzy od dekad borykają się z brakiem miejsca dla uczniów klas 1-8. Obecnie przywrócono stan z czasów PRL (czyli cofamy się w rozwoju) i dzieci mają ponownie dwa odrębne a nawet trzy (sala gimnastyczna przy PKS) budynki. Oczywiście to rozwiązanie z przed dekad ma swoje plusy bo dzieci już nie cisną się w malym budynku na osiedlu ale to pokazuje jak OLEWCZO podchodzono do zaplecza socjalnego tej szkoły. Tym czasem gdy SP1 boryka się z brakiem budynku dla dzieci i nauczycieli, SIANO i ROSZKOWSKI planują likwidację szkoły średniej na ul. Podgórnej która jest w bardzo dobrej kondycji budowlanej i którą można przeznaczyć przecież dla uczniów SP1. TRAGEDIA jakich mamy rządzących ludzi w tym mieście.

  2. Z tego co wiem starosta chciał oddać budynek na Podgórnej po byłej szkole średniej. Nie chce jego nasz burmistrz, a to jemu podlegają szkoły podstawowe. Pani dyrektor SP 1 jako radna powiatowa popiera decyzję burmistrza (podlega jemu służbowo jako dyrektor szkoły). Przy tych władzach gminnych nie ma szans na szkołę na Osiedlu Sójcze, które jest osiedlem z największą liczbą dzieci w Prudniku i jeszcze planuje się budowę bloków TBS. Za półtora roku wybory, czas na zmiany.

  3. Zawiślak, Roszkowski, Siano czas na was. Wkrótce się pożegnamy. Nie służycie społeczeństwu należycie i nie potraficie się dogadać czas was pożegnać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here