Wiózł dzieci ze szkoły bez prawa jazdy. Stracił je za jazdę pod wpływem alkoholu.

11

W ramach ogólnopolskiej akcji „GIMBUS”,  inspektorzy z kędzierzyńsko-kozielskiego oddziału WITD w Opolu zatrzymali do kontroli autobus przewożący dzieci do szkoły. Autobusem podróżowały dzieci ze szkoły podstawowej w Białej. 

Jak się okazało, kierowca  kontrolowanego autobusu, od kilku miesięcy miał zatrzymane prawo jazdy za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu – co potwierdził wezwany na miejsce patrol Policji.

Kierowcy zakazano dalszej jazdy a przybyły na miejsce kontroli właściciel przedsiębiorstwa oświadczył, że kierowca zataił przed nim fakt zatrzymania prawa jazdy. W konsekwencji kierowca został przesłuchany w charakterze osoby co do której istnieje uzasadniona podstawa do skierowania wniosku o ukaranie do sądu.

Dodatkowo wszczęte zostało również  postępowanie administracyjne wobec osoby zarządzającej transportem w przedsiębiorstwie za dopuszczenie do kierowania pojazdem kierowcy, który nie posiada ważnego prawa jazdy odpowiedniej kategorii.  

Źródło: WITD Opole

11 KOMENTARZE

 1. …..i pogłaskano po główce kierowcę i teraz będą roztrząsać czy mógł prowadzić czy nie. Sprawę skierują do sądu o ukaranie i będzie to trwać i trwać a on i tak będzie sobie jeździć. Od razu powinien być skuty gość w kajdany i trafić do więzienia za kraty na miesiąc plus kara 10 tysięcy. Pierdzielicie się w tym kraju z przestępcami gdzie zwykły kowalski dostaje taki dziś mandat że głowa boli.

 2. O widzę kolejnego spoleczniaka pierwszego do karania a rodzicom dzieci od jutra swiat na glowie stanie bo nie ma go kim zastąpić. Nie uniżając głupoty kierowcy…

 3. Oczywiście, że chłop ma rację. Gienek z Komprachcic a ty człowieku w ogóle wiesz co piszesz ? Przecież taki kierowca który stracił prawko za jazdę po pijaku to domniemany zabójca innych a nawet tych dzieci które mogły w ogóle nie dojechać do szkoły. Myślicie, że taki gość po pierwszej przyłapane zostanie abstynentem alkoholowym ? Weźcie się wszyscy tu poklei ogarnijcie bo bzdury piszecie, jeszcze z polityką wyjeżdżacie. Tragedia normalnie. Nevada ty się też ogarnij człowieku – mało rzeczowy jesteś.

 4. Nie pisze ze wiozl dzieci po pijaku wiec jechal trzezwy a to jest plus dla niego.
  Po dugie nikt nie wie za co stracil prowao jazdy dokladnie. Moze go zlapali kiedys jak mial 0,21 promila czyli za wypicie polowy piwa lub mu pozostalo rano 0,21 promila po wczorajszej imprezie rodzinnej
  Moze za jazde na skuterze lub furmanka po 0,21 promila.

  Jak go nie zlapali ze autobusem jechal po pijaku to dla mnie chlop dalej moze jezdzic autobusem a tym pojazdem co jechal po pijaku powienien miec zakaz. Moze za jazde po pijaku na rowerze po sciezcze rowerowej zabrali mu prawojazdy lub za jazde ciagnikiem rolniczym po wlasnym polu (robil orke na swoim polu i sobie jedno piwo wypil w upal).

  Nie robil bym nagonki na tego kierowce bo nie wiadomo czy to jakas pierdola jazdy po jednym piwie czy mial ponad 3 promile a naszym kraju nie ma znaczenia czy 3 promile czy 0,21 promila – kara taka sama

 5. Skończcie tę szopkę ludzie. Skoro gość jechał i stracił prawko za jazdę pod wpływem alkoholu to nie ma o czym tu dyskutować. Będą nadal ludzie ginąc na naszych drogach bo roztrząsacie coś co jest oczywiste.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here