Podszywając się pod nadleśnictwo próbowali sprzedać drewno

3
(fot. archiwum Nadleśnictwo Prudnik, Lasy Państwowe)

Oszuści wykorzystują kryzys energetyczny do wyłudzania pieniędzy od osób szukających drewna do ogrzewania mieszkań.

W ostatnich dniach ujawniona została próba oszustwa internetowego w postaci aukcji na jednym z ogólnie znanych portali sprzedażowych. Oferta dotyczyła sprzedaż drewna opałowego wystawionego rzekomo przez Nadleśnictwo Prudnik. Podane dane adresowe jednostki były prawdziwe, jednak numer konta bankowego był podstawiony.

Nadleśnictwo Prudnik informuje, że nie prowadzi sprzedaży internetowej drewna. Wyjątek stanowią specjalistyczne, leśne portale dedykowane dla prowadzenia sprzedaży drewna dla przedsiębiorców: e-drewno, Portal Leśno Drzewny.

W przypadku napotkania podobnych prób leśnicy proszą o jak najszybszą informację.

3 KOMENTARZE

  1. Żyje pół wieku ale tak zdewastowanego, przerzedzonego i okradzionego z natury lasu jak nasz Dębowiec i okolice jeszcze nie widziałem. Tniecie wszystko co podejdzie(młode dęby, buki o srednicy nawet 10cm). Potem w taki przerzedzony las wpada wiatr i zaś tniecie to co nałamane…Żadnej litości bo kasa zabrała racjonalne myślenie…

  2. Zostal Chrust przez „ch” bo ktos tam bredzil wczesniej o ortografi , ale chrustu jeszcze nikt przez internet nie probowal sprzedac, tak czy siak jakis papier z Nadlesnictwa musi byc.!? ( nawet na chrust)

  3. Szok, że zlikwidowano szkółkę leśną w Pokrzywnej i sprowadzają sadzonki z jakichś gigantycznych hodowli z drugiego województwa. I co dalej? Nadleśnictwa wiedzą najlepiej jakie drzewa uprawiać i jak szybko reagować na potrzeby, a nie tworzyć jakieś centralne rozsadniki. Panowie leśnicy! Fajne chłopaki i dziewczyny z was, ale nie dajcie się zwariować. Działajcie lokalnie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here