[FOTO] Stadion w Białej na nowo

1

W zaciętym meczu oldboyów pomiędzy Gminą Biała a Gminą Prószków, zwyciężył ten pierwszy samorząd. Rywalizacja była częścią inauguracji zmodernizowanego stadionu miejskiego w Białej.

Odnowiony obiekt zyskał odświeżone trybuny z barierkami i dużym zadaszeniem, ścieżkami – chodnikami oraz nowe ogrodzenie. Sporym plusem zmian jest również nowoczesne oświetlenie, pozwalające na grę wieczorem i po zmroku.

– Budowa stadionu to było moje, ale myślę, że nie tylko moje, marzenie, aby był bardziej funkcjonalny, niż dotychczas i aby spełniał obecne standardy – mówił podczas otwarcia burmistrz Edward Plicko.

Preludium do inwestycji była przebudowa szatni z otoczeniem, zrealizowana w ramach wcześniejszego zdania.

– W przyszłości chcielibyśmy zająć się murawą, zrewitalizować płytę stadionu i mam nadzieję, że w nowym rozdaniu znajdą się środki na ten cel. Marzy mi się również bieżnia wokół stadionu – zapowiedział burmistrz.

Inwestycja gminy została dofinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014 – 2022 w wysokości 336 tys. zł. Wartość całej inwestycji to 1,1 mln zł. W ramach tego samego zadania samorząd odnowi plac zabaw przy budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Białej łącznie z dostosowaniem dla dzieci z niepełnosprawnościami (prace planowane są w październiku).

Projektantem przebudowy był Tomasz Rojek, a wykonawcą Zbigniew Dwornicki. Autorką projektu, dzięki któremu samorząd pozyskał środki, była Anna Rogosz.

Początek wspomnianego na wstępie meczu był nie po pomyśli bialszczan, którzy w połowie schodzili z boiska z wynikiem 1:4 dla gości z powiatu opolskiego. Gole dla Białej w końcówce pierwszej połowy otworzył Adam Reszka i odtąd miejscowym szło już tylko lepiej. Mecz zakończył się  remisem 5:5, a w rzutach karnych lepsi okazali się gospodarze 5:2. W ich drużynie dzielnie zagrali m.in. burmistrz oraz dyrektor Gminnego Centrum Kultury Patryk Bania.

W otwarciu stadionu uczestniczyli m.in.: przewodnicząca Rady Miejskiej Sabina Gorek, wiceprzewodniczący Jacek Czerwiński oraz wiceburmistrz Sebastian Kornaś. W roli spikera wystąpił Joachim Kosz. Obok meczu zorganizowano blok konkurencji sprawnościowych dla dzieci oraz przygotowano dmuchańce i inne atrakcje.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here