Black Hawk nad Prudnikiem

8

Krótko po godzinie 9.00 nad ziemią prudnicką przeleciały śmigłowce Black Hawk armii amerykańskiej.

(il. flightradar24.com)

Maszyny kierowały się od strony dolnośląskiego Żagania, przeleciały nad Szybowicami, Wierzbcem, Moszczanką i Wieszczyną, zrobiły pętlę nad południowymi przedmieściami Prudnika i Lasem Prudnickim, a następnie przekroczyły granicę państwa.

Maszyny są już na lotnisku w czeskiej Ostrawie. Być może przelot miał związek z organizowanymi tam od 16 do 18 września Dnia NATO, których częścią są pokazy uzbrojenia armii krajów sojuszu.

(fot. Andrzej Dereń)

Sikorsky UH-60 Black Hawk jest wojskowym śmigłowcem transportowym wsparcia piechoty. Produkowany od 1974 roku był wielokrotnie modernizowany. Jego montownia znajduje się również w Mielcu. Śmigłowiec był tytułowym „bohaterem” filmu „Helikopter w ogniu”(2001) Ridleya Scotta, opowiadającego o akcji wojsk amerykańskich podczas interwencji w Somalii.

(il. flightradar24.com)

8 KOMENTARZE

  1. Lecą za wschodnią granicę żeby dać UPAińcom broń (a może nawet i cały helikopter!!) do mordowania niewinnych!! A następnie pójdą na Polskę!! Jeszcze będziecie żałować że ugościliście te bestie!!

    • Realisto, znowu się zapominasz. Przecież pomoc Ukraińcom to sztandarowe hasło rządów Prawa i Sprawiedliwości, które tak bardzo popierasz. Żaden rząd UE nie wspiera Ukraińców tak jak nasz rząd Prawa i Sprawiedliwości! Sława PiS! Sława Ukrainie!

    • Dokładnie! Wojskowe śmigłowce trzeciego państwa krążą nad miastem. Odpalam TerazPrudnik i w 5 minut wiadomo, o co chodzi. Szybko i celnie, niczym pociski himars wałujące ruskie bazy. ?

  2. Fajnie, gdyby taki wylądował. Byłoby co oglądać. Ale w powietrzu też nieźle się prezentują. I ten charakterystyczny dźwięk, poradzieckie śmigła, w tym sokoły, mają zupełnie inny.

    • Przelot można było śledzić na ogólnodostępnym portalu, gdzie na bieżąco przedstawiany jest ruch powietrzny na całym świecie, łącznie z rodzajami statków powietrznych. Bez obawy, jeśli lot miałby charakter operacyjny i niejawny, nie byłoby go na ogólnodostępnym radarze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here