Benefis Krystiana Tyrały. 30-lecie Księgarni „Na Zapleczu”

1

Książka, to mój najwierniejszy towarzysz życia – mówił w wywiadzie w „Tygodniku Prudnickim” z okazji 25-lecia Księgarni „Na Zapleczu” jej właściciel i gospodarz Krystian Tyrała.

Czas szybko leci i w tym roku przypada już 30. rok działalności tej jednej z już nielicznych księgarni w regionie.

W niedzielę 11 września o godzinie 20.00 w Arsenale, głównej siedzibie Muzeum Ziemi Prudnickiej, odbędzie się benefis z okazji 30-lecia prowadzenia przez Krystiana Tyrałę KSIĘGARNI NA ZAPLECZU.

(fot. Andrzej Dereń)

Będzie to również wyraz uznania dla pana Krystiana za to, że w czasach malejącego zainteresowania czytaniem tradycyjnych książek na rzecz środków elektronicznych, nadal niezłomnie poświęca się pasji niesienia słowa drukowanego nowoczesnemu społeczeństwu – informuje muzeum.

Jubileusz księgarni zbiega się z 30 edycją Europejskich Dni Dziedzictwa, które w 2022 roku odbywają się pod hasłem „Połączeni dziedzictwem”. Księgarnie, jak mało które miejsca, dają za pomocą słowa pisanego możliwość przekazania myśli i wiedzy, a także nawiązania więzi społecznych.

1 KOMENTARZ

  1. Pamietam sklep gdy byla TU jeszcze Drogeria ,pachnialo chemia I lekarstwami, wlasciwie mozna TU bylo kupic prawie wszystko , nawet to czego w miescie sie nie znalazlo, do dzis wystroj jest tajemniczy ,jak to w aptece z poczatku XXw

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here