30 lat ZWiK Prudnik – tradycja i wyzwania przyszłości

5

Budowa kanalizacji Rudziczki i Mieszkowic, to kolejny etap działań inwestycyjnych, przed jakimi stanąć ma gminna spółka ZWiK Prudnik. Jubilat obchodzi w tym roku 30-lecie powstania.

Inwestycja w Rudziczce i Mieszkowicach będzie dużym i kosztownym zadaniem, szacowanym na ok. 30-35 mln zł, stąd już dziś wiadomo, że realizować ją będzie Gmina Prudnik, posiłkując się środkami zewnętrznymi.

-Faktem jest, że nie boimy się wyzwania, patrzymy daleko w przyszłość i ta kanalizacja zostanie wykonana – zapowiada burmistrz Grzegorz Zawiślak.

Aktualnie trwa inwestycja – kanalizacja Szybowic z planowanym zakończeniem na wakacje przyszłego roku.

Mówiono na ten temat w piątek, 23 września w Kinie „Diana” podczas uroczystości 30-lecia ZWiK Prudnik.

Powstała w 1992 r. spółka dysponuje aktualnie 6 ujęciami wody, 25 studniami, 4 stacjami uzdatniania, 5 przepompowniami wody, 156 km sieci wodociągowej, 4637 wodomierzami z odczytem radiowym, 1 oczyszczalnią ścieków, 26 przepompowniami ścieków, 117 km kanalizacji sanitarnej i ogólnospławnej oraz 34 km kanalizacji deszczowej. W ZWiK-u pracuje 66 osób.

Od 5 września prezesem Zarządu ZWiK Prudnik jest Dobromir Niewiński, który zastąpił na tym stanowisku Pawła Kaweckiego. Podczas uroczystości o historii prudnickich wodociągów i kanalizacji opowiedział dyrektor Muzeum Ziemi Prudnickiej Marcin Husak.

Więcej o jubileuszowej uroczystości w najbliższym wydaniu Tygodnika Prudnickiego – 28.09.2022.

5 KOMENTARZE

  1. A co tam w Mleczarni przeniesionej do Lambinowic, wroble cwierkaja ze jakas upadlosc sie szykuje, Pani Prezes nie odbiera telefonow, wierze ze TP wroci do tematu!?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here