Nowy numer „Tygodnika Prudnickiego” do kupienia od środy (17 sierpnia)

0

Gospodarka: Biznes, rozwój, ludzie. Wywiad z dr. inż. Przemysławem Winiarskim, lokalnym przedsiębiorcą, założycielem PZR Winiarski zajmującym się szeroko pojętym zaopatrzeniem rolnictwa. O czym jeszcze można przeczytać w nowym wydaniu „Tygodnika Prudnickiego” piszemy poniżej (17 sierpnia):

 • Pierwsza taka inwestycja w gminie Prudnik od wielu lat. Gmina Prudnik ogłosiła nabór osób zainteresowanych najmem lokali w budynku wielorodzinnym, który ma powstać przy ul. Frankla 1. Inwestycja ma ruszyć jeszcze w tym roku. Samorząd przypomina, że to pierwsza tego typu inwestycja w mieście od lat 90. XX w.
 • Polityka: Nie zamierzam z niej rezygnować. Nie milkną echa odwołania z funkcji wiceburmistrza i stanowiska sekretarza gminy Głogówek Anny Barysz.
 • A ty jaki smak wybierzesz. O wspaniałych smakach lodów, ale i problemach wynikających z aktualnej sytuacji gospodarczej w kraju rozmawiamy z Katarzyną Sękarką, właścicielką prudnickiej lodziarni Tessoni.
 • Pojechali dla Wiktorii. Imponujący, składający się z kilkudziesięciu wozów strażackich konwój przejechał ulicami i drogami Dobrej, Łowkowic, Komornik i Kórnicy.
 • Analiza: Wspólnoty mieszkaniowe a nowe stawki opłat za ciepło. W niestabilnej gospodarce na każdym szczeblu należy bardzo rozważnie wprowadzać wszelkie podwyżki, które muszą być wynikiem analizy ekonomicznej. Negatywnym przykładem jest ustalanie np. przez zarząd wspólnoty mieszkaniowej i przedkładanie właścicielom lokali wysokości kwot opłat stawek, itp., bez szczegółowych obliczeń, np. ustalenie stawki zaliczki za CO w wysokości 4,50 zł/m2/miesiąc na tak zwanego nosa. Problem w tym, że nos nie zna matematyki – pisze Marian Stolarz, którego analizę publikuje Tygodnik Prudnicki.
 • Czesi tankują u nas. Nasi południowi sąsiedzi jeszcze chętniej, niż dotychczas, przyjeżdżają do przygranicznych miejscowości po polskiej stronie granicy. Celem są stacje paliw i sklepy.
 • Skorzystała tylko głogówecka parafia. W ramach ogłoszonego na ten rok przez samorząd województwa opolskiego konkursu na prace przy zabytkach tylko jeden beneficjent z powiatu prudnickiego otrzymał dofinansowanie.
 • Warsztaty szkolne fabryki „S. Fränkel”. Ze świeczką szukać w Prudniku i w całym powiecie większego napisu w języku niemieckim.
 • Polonia śpiewa w Prudniku. 12 sierpnia w Prudnickim Ośrodku Kultury oby się koncert konkursowy V Festiwalu Polonijnego. Dla organizatorów to mały jubileusz, ale całkiem nowe wydarzenie w kalendarzu muzycznych imprez w Prudniku.
 • Zaproszenie: Spotkanie z muzyką dawną. W ramach cyklu Letnich Koncertów Muzyki Klasycznej w Pałacu Rozkochów odbędzie się Pałacowe Spotkanie z Muzyką Dawną. Przed publicznością wystąpią znakomici artyści.
 • Zaproszenie: Festyn z humorem. W niedzielę 21 sierpnia w Racławicach Śląskich rozpocznie się Festyn Rekreacyjny „Aktywna Wieś”.
 • Spotkanie literackie w Nysie: Poeci i grafomani. Na XXII Dni Twierdzy Nysa w tym roku przybyło 150 rekonstruktorów z całej Polski i Czech. Kulminacją wydarzenia była bitwa o Nysę z 1807 roku. Tradycyjnie jednak imprezie towarzyszy jeszcze jedno spotkanie: literackie w Stasiewiczówce z udziałem poetów z ziemi prudnickiej.
 • Jazz Prudnik Festival – część 2. Jazz Prudnik Festival za nami. Tydzień temu dziennikarz Tygodnika Prudnickiego pisał o wykonawcach festiwalowych koncertów, dziś jeszcze kilka słów o imprezach towarzyszących.
 • Sport (piłka nożna): Derby dla Pogoni. Dzięki usilnym staraniom działaczy udało się zbudować kadrę zespołu seniorów Pogoni Prudnik, która daje nadzieję na awans do 4 ligi. Pierwszy krok w drodze do awansu został zrobiony po dobrej grze i wysokim zwycięstwie w Twardawie.
 • Sport (piłka nożna): Nowi pokazali siłę i moc. Z przytupem rozpoczęła ligowy sezon Fortuna Głogówek, wygrywając u siebie ze Startem Jełowa 3:1.
 • Sport (piłka nożna): Terminarz. Tygodnik Prudnicki publikuje terminarz gr. 4 klasy A – jesień 2022/2023.

>> TYGODNIK PRUDNICKI W E-PRENUMERACIE TANIEJ. SPRAWDŹ!!! <<

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here