Tutaj złożysz wniosek o dodatek węglowy

4
(fot. Andrzej Dereń)

W gminach zaczęto przyjmować wnioski o węglowe dodatki.

Zgodnie z wytycznymi rządu dodatek węglowy wyniesie 3 tys. zł, co oznacza, że będzie można za to kupić niecałą tonę węgla. Jego cena rynkowa wciąż rośnie, więc realna wartość dodatku spada.

Według ustawy dodatek węglowy przysługuje osobie, dla której głównym źródłem ogrzewania gospodarstwa domowego jest: kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe.

Uwaga! Wnioski przyjmowane są do 30 listopada.

>> WNIOSEK DO POBRANIA << (wniosek jest identyczny dla mieszkańców wszystkich gmin)

TU SĄ PRZYJMOWANE WNIOSKI:

  • Gmina Biała – Ośrodek Pomocy Społecznej, ul. Prudnicka 29
  • Gmina Lubrza – Ośrodek Pomocy Społecznej, ul. Wolności 73
  • Gmina Walce – Urząd Gminy, ul. Mickiewicza, sala nr 1 (wnioski przyjmowane są też w poszczególnych sołectwach – harmonogram)

4 KOMENTARZE

  1. Jak dają, to brać trzeba, ale włosy na głowie stają, jak widać to rozdawnictwo. Przecież te pieniądze nie biorą się znikąd. To nasza kasa z podatków.

    • Sprawiedliwie było by podzielić te 3000 zł między wszystkich blokersów korzystających z ZECu. Bo wychodzi że 3000 zł daje rząd na jedną kotłownię niezależnie czy to będzie mała w domku jednorodzinnym czy zasilająca całe miasto. Dużo nie będzie ale na pół małej wody mineralnej starczy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here