Prudnicki Maraton Pieszy już 10 września! Na 50 km można się zapisywać

6

Prudnicki oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego ogłosił organizację XX Prudnickiego Maratonu Pieszego. Ta jedna z flagowych imprez prudnickich turystów przyciąga co roku kilkuset uczestników. W edycji 2021 wzięło udział 650 osób!

Impreza dedykowana jest dla osób w każdym wieku, bo też i trasy przemarszu są o różnym stopniu trudności – od 13 do 50 km.

Trasy o długości: 13, 22 i 27 km rozpoczynają się w prudnickim Parku Miejskim (na Placu Rodziny Fränklów) i prowadzą głównie szlakami Lasu Prudnickiego we wschodniej części Gór Opawskich. Wyjątkiem jest malownicza trasa 27-kilometrowa, która przekracza granicę państwa. Na jej drodze są łąki z przepięknymi widokami na okoliczne góry oraz Jindřichov.

Zapisy dla tych tras odbędą się bezpośrednio na starcie.


KONKURS DLA SZKÓŁ

Podczas rajdu zorganizowany zostanie konkurs dla reprezentacji szkół uczestniczących w PMP o Puchar Burmistrza Prudnika. Organizator przyjmuje zgłoszenia od szkół do 5 września  drogą mailową na adres:  biuro@prudnik.pttk.pl.


TRASA 50 KM

W tym roku królewska trasa (50 km) rozpocznie się na parkingu przy Jaskini Na Pomezi koło Jesenika na wysokości 543 m n.p.m. Jeśli ktoś liczy, że z tej wysokości do Prudnika będzie tylko z górki, to się myli. Profil trasy będzie wyjątkowo urozmaicony. Będą trzy wymagające podejścia – na Studniční vrch (992 m), okolice Białych Skał (922 m) i zielonym szlakiem na Biskupią Kopę (890). Nie będzie lekko, choć nie tak trudno, jak w sierpniu na trasie Rajdu Prudnik – Pradziad.

Trasa będzie miała wyjątkowo krajoznawczy charakter. Po drodze będą skały, punkty widokowe, wieże widokowe, źródła, skansen górnictwa złota i czeskie miasteczko.

Zapisy na trasę 50-kilometrową obywają się poprzez dokonanie przelewu w kwocie 50 zł na konto organizatora PTTK O/Prudnik: Bank Spółdzielczy w Prudniku 06 8905 0000 2000 0000 1401 0001.

W tytule wpłaty należy wpisać:
– PMP,
– imię i nazwisko uczestnika,
– miejscowość zamieszkania (nie adres),
– numer telefonu, który będzie używany podczas PMP.

Kwota obejmuje przejazd autobusem z Prudnika na start przy Jaskini na Pomezi oraz pozostałe zaopatrzenie dla uczestników wszystkich tras PMP. Ubezpieczenie we własnym zakresie (członkowie PTTK ubezpieczeni są w ramach składki członkowskiej).

Jeśli ktoś dotrze na start we własnym zakresie, to tam też zapisuje się i opłaca wpisowe (20 zł).

W przypadku realizacji przelewu dla większej liczby osób, należy przesłać wiadomość na skrzynkę biuro@prudnik.pttk.pl z danymi wszystkich osób.

Zapisy na 50-tkę trwają do 5 września (nie ma limitu uczestników).

Trasa przebiega następująco:

PMP medialnie wspierają: „Tygodnik Prudnicki”, Portal Informacyjny TerazPrudnik.pl, goryopawskie.eu oraz gorskiewyrypy.pl.

Patronat honorowy nad imprezą objął burmistrz Prudnika Grzegorz Zawiślak.

(fot. Paweł Bochenek)

6 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here