Powrót legendy

0
(fot. Damian Wicher)

Wydarzeniem wczorajszego (27.08) pojedynku 4. kolejki grupy 2 klasy okręgowej pomiędzy prudnicką Pogonią a LZS-em Racławiczki był powrót do gry legendarnego zawodnika Pogoni

W 72. min po długiej przerwie spowodowanej kontuzją po meczu w Otmuchowie (6. kolejka rundy rewanżowej ubiegłego sezonu) na placu gry pojawił się zasłużony piłkarz prudnickiego klubu Marcin Rudzki – relacjonuje korespondent „TP” Mieczysław Matczak. – W Otmuchowie w 89. min zdobył zwycięską bramkę (2:3) i długo walczył o powrót do zespołu.

– Chciałbym jeszcze pomóc zespołowi, jeśli będzie taka potrzeba, być może swoją długą piłkarską karierę zakończę awansem do 4. ligi? – powiedział szczęśliwy z powrotu do drużyny Marcin Rudzki.

Marcin Rudzki rozegrał w pierwszym zespole Pogoni (mecze mistrzowskie) 596 spotkań, zdobył 289 bramek, w tym 44 z rzutów karnych. Debiutował w Pogoni w II rundzie sezonu 1998/ 1999 w spotkaniu klasy B z LZS Twardawa (4:0) i zdobył w 65. min swoją pierwszą bramkę w naszym zespole. Tylko w rundzie rewanżowej w klasie B strzelił 18 goli – wylicza Mieczysław Matczak.

Dodajmy, że biało-niebescy zwyciężyli LZS Racławiczki 3:1 i z kompletem 12 punktów zajmują 2. miejsce w tabeli grupy 2 „okręgówki”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here