Najpiękniejsze przeboje

4
(fot. Grzegorz Weigt)

W piątkowy wieczór 19 sierpnia Prudnicki Ośrodek Kultury zaprosił na kolejny koncert w ramach cyklu „Ogrody muzyki”. Tym razem na scenie w sali reprezentacyjnej Pałacu Fränkla w Prudniku wystąpiły: Bożena Szabetnik i Anastazja Bernadska z Ukrainy. Od wybuchu wojny panie mieszkają w Polsce i już wystąpiły na ziemi prudnickiej. Tym razem zaprezentowały program „Światowe Przeboje”.

Wokalistka Anastazja Bernadska jest laureatką konkursów na Ukrainie, tam też studiowała śpiew, teraz naukę kontynuuje w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie na wydziale muzyki estradowej i jazzu. Bożena Szabetnik, pianistka, jest muzykologiem, studiowała w konserwatorium w Kijowie. Poznały się już tutaj w Prudniku i razem występują.

Koncert były piękny. Nie tylko ze względu na emocje, związane z sytuacją wojny, z tęsknotą za krajem rodzinnym i wdzięcznością do Polaków. Ale przede wszystkim ze względu na muzykę. Znakomite wykonania znanych standardów muzyki jazzowej, bluesowej, muzyki filmowej  (Peterson, Gershwin, Brown, Mancini, Hawkins, Cohen), klasycznej (Chopin) i wreszcie pięknych melodii Ukraińskich (Skoryk, Wermenycz, Mozgowyj).

Дякую за прекрасний концерт!

4 KOMENTARZE

    • No jak to Realisto, wsparcie dla Ukraińców to przecież mocny punkt twojej kochanej partii Prawa i Sprawiedliwości. I bardzo dobrze. Brawa za koncert.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here