Jazda na orientację na rowerze

2

Przelotny deszcz nie wystraszył uczestników kolejnej edycji Rowerowej Jazdy na Orientację, która w sobotę, 27 sierpnia, odbyła się w okolicach Prudnika. To doskonała forma aktywnego wypoczynku i poznawania mało znanych zakątków ziemi prudnickiej.

Idea imprezy podobna jest do biegów na orientację, z tą różnicą, że odległości są większe, a miejsca między punktami pokonuje się na rowerze. Za pomocą otrzymanej na starcie mapy, uczestnicy muszą odnaleźć w terenie punkty, z których spisują na swoich kartach kontrolnych unikatowe liczby.

(fot. Andrzej Dereń)

Tym razem organizatorzy – Wojewódzkie Zrzeszenie LZS w Opolu i PTTK Oddziału Sudetów Wschodnich w Prudniku – przygotowali dla uczestników dwie trasy o długości 10 i 30 km. Na trasie dłuższej znalazły się punkty kontrolne w: prudnickim parku, przy Wieży Woka, w Lesie Niemysłowickim, Szybowicach, Wierzbcu, Moszczance, Łące Prudnickiej, Chocimiu, Dębowcu i obok stawów paciorkowych. Trasa była więc urozmaicona, w terenie odkrytym i leśnym, na drogach asfaltowych i polnych, równinna i górzysta.

(fot. Andrzej Dereń)

W imprezie wzięło udział sporo, bo 44. uczestników. Uczestnictwo w rajdzie było bezpłatne, a turyści otrzymali specjalne statuetki, atrakcyjne nagrody oraz obiad i pyszną kawę na mecie. Zorganizowano też konkursy sprawnościowe.

Jazda na Orientację została sfinansowana ze środków marszałka województwa opolskiego w ramach programu Opole na Rowery. Komandorami imprezy byli: Leszek Gapiński i Andrzej Sewielski. Trasy przygotował Piotr Sylwestrzak.

Wyniki rywalizacji podane zostaną w Tygodniku Prudnickim z 31.08.2022.

(fot. Andrzej Dereń)
(fot. Andrzej Dereń)
(fot. Andrzej Dereń)

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here