[FOTO/WIDEO] W Wierzbcu powstał wzorcowy jałownik. Inwestycja kosztowała 15 milionów złotych

8

W Wierzbcu oddano do użytku nowoczesny jałownik. W ogromnej hali prudnickiej Stadniny Koni może przebywać łącznie ponad 700 zwierząt.

Inwestycja kosztowała około 15 milionów złotych. Jałownik nie tylko podniesie dobrostan zwierząt, ekonomiczną efektywność hodowli i komfort pracy zatrudnionych, ale oznaczać będzie wyprowadzkę ze starych obór w dawnym, przyzamkowym folwarku w Łące Prudnickiej. Produkcja skupi się w jednym miejscu, na terenie gospodarstwa w Wierzbcu, podnosząc tym samym efektywność pracy.

Obok liczącej 5 tys. m kw. powierzchni hali powstały dwa szczelne zbiorniki na gnojowicę, płyta obornikowa, kanalizacja, place i drogi, łącznie spójny kompleks nowoczesnej zabudowy powiązany funkcjonalnie z pozostałą częścią gospodarstwa. Jałownik zbudowany został na 702 sztuki bydła – od cieląt do jałówek. Hala będzie uzupełniana o kolejny sprzęt, między innymi wagi oraz inne urządzenia do automatyzacji hodowli.

– Na Opolszczyźnie w tej chwili to jest najlepszy tego typu obiekt. Dla osób uprawiających hodowlę dla 600 – 800 sztuk, mamy tutaj wzorcowe rozwiązanie – przekonuje kierownik budowy i główny projektant inwestycji Witold Isalski.

W ramach oficjalnego oddania do użytku nowego obiektu (22 sierpnia) zorganizowany został pokaz – ćwiczenia jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej gminy Prudnik.

Więcej o inwestycji przeczytać będzie można w wydaniu „Tygodnika Prudnickiego” z 24.08.2022.

ĆWICZENIA STRAŻY POŻARNEJ:

FRAGMENT WYSTĘPÓW ARTYSTYCZNYCH PO OFICJALNYM OTWARCIU JAŁOWNIKA:

8 KOMENTARZE

  1. i znów Czochara się lansuje. Zapomniała co obiecywała w kampanii? Może ma na tyle odwagi żeby przypomnieć swoje obietnice i rozliczyć się z nich.
    Wyborcy czekają

  2. W końcu zamek w Łące uwolni się od przykrego sąsiedztwa obór z krowami. Wraz z tą zmianą wzrastają możliwości zagospodarowania zamku przez potencjalnego inwestora. Czy konserwator, wojewoda, starosta ruszyli zadki w sprawie wywłaszczenia, czy dalej czekają na zbawienie?

  3. Ciekawe jakby się sprawdziła ta hala, jako ośrodek internowania dla jeńców z rosyjskiej armii. Jeszcze trochę, a trzeba będzie pomyśleć o takich miejscach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here