Barysz: Nie zamierzam z niej rezygnować

3
(fot. Grzegorz Weigt)

Nie milkną echa odwołania z funkcji wiceburmistrza i stanowiska sekretarza gminy Głogówek Anny Barysz.

Przypomnijmy, że 9 sierpnia w mediach społecznościowych burmistrz Piotr Bujak poinformował o swojej decyzji: – Z dniem 9 sierpnia br. wyczerpała się formuła współpracy z panią Anną Barysz. Została ona odwołana z funkcji zastępcy burmistrza oraz zwolniona z pełnienia obowiązków sekretarza gminy. Przed naszym samorządem są kolejne wyzwania i konieczność odnalezienia się w pogarszających się realiach ekonomicznych, więc tym większy nacisk będziemy musieli położyć na spełnianie oczekiwań naszych mieszkańców w dostosowaniu do możliwości – poinformował.

Dzień później informację potwierdziła sama zainteresowana: – W dniu wczorajszym zostałam odwołana z funkcji zastępcy burmistrza oraz otrzymałam rozwiązanie umowy o pracę za wypowiedzeniem (tj. do dnia 30 listopada 2022r.). W urzędzie pracowałam od 21 sierpnia 2000 r. jako pracownik merytoryczny, następnie p.o. sekretarz gminy, sekretarz gminy, a od stycznia 2020 r. dodatkowo pełniłam funkcję zastępcy burmistrza.

W kuluarach głogóweckiej polityki od jakiegoś czasu mówiło się o ochłodzeniu relacji między Bujakiem a Barysz. Ta ostatnia publikując szerokie podziękowania dla osób, organizacji i instytucji, z którymi współpracowała podczas swojej pracy, pominęła aktualnego burmistrza.

– Całe moje życie zawodowe związane było z samorządem i jak to ładnie ktoś ujął „polityką małomiasteczkowa”, dlatego nie zamierzam z niej rezygnować – zapowiada Anna Barysz.

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here